fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Charles Hoskinson Cardano’da akıllı sözleşme için tarih verdi!

Charles Hoskinson Cardano’da akıllı sözleşme için tarih verdi!

Charles Hoskinson Cardano’da akıllı sözleşme için tarih verdi!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Cardano blockchaini üzerinde akıllı sözleşmelerin faaliyete geçmesi konusunda açıklamada bulundu.

Cardano akıllı sözleşme için bir teyit daha, ADA Alonzo hard forku bekliyor

Youtube üzerinden yaptığı canlı potcastte konuşan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Alonzo hard forku sonrasında Cardano üzerinde akıllı sözleşmelerin hayata geçebileceğini teyit etti.

Hoskinson, Alonzo hard forku ile birlikte Cardano üzerinde iki ayrı güncellenmenin olacağını duyurdu. Buna göre, hard fork ile nodelara farklı yetenekler verilecek ve nodelar etrafındaki altyapı, hem on-chain hem de off-chain olmak üzere iki farklı yapıda dApps (merkezsiz uygulamalar) çalıştıracak şekilde geliştirilecek.

Hoskinson, hard fork için gerekli altyapının Ağustos ve Eylül aylarında tamamlanacağına inandığını ve Cardano kullanıcılarının hard fork ile birlikte anında akıllı sözleşme kullanmaya başlayabileceklerini ifade etti.

Cardano ADA
Cardano kurucusu Charles Hoskinson

Cardano kurucusu ayrıca zaman içinde, Cardano kullanıcılarının giderek daha sofistike uygulamalar hayata geçireceklerine inandığını belirtirken; uygulamaya konulacak güncellemeye çok sayıda entegrasyon ortağının iştiraki ile birlikte aşama aşama ilerleyeceklerinin altını çizdi.

Bu noktada, Alonzo hard forkunun, Cardano’da “Goguen” döneminin bir parçası olduğunu söylemekte fayda var. Bilindiği gibi Cardano’da Goguen dönemi, Cardano’nun merkezsiz bir blockchain haline geldiği Shelley dönemi sonrasında geldi.

Alonzo, Mavi, Beyaz ve Mor olmak üzere üç aşamada hayata geçecek. Cardano güncellemesinin bu şekilde aşama aşama tamamlanması planlanıyor.

Merkezsiz uygulama platformları Cardano’nun akıllı sözleşme kabiliyetini merakla bekliyor. Bunlardan biri olan Cardax Cardano üzerinde hayata geçen ilk merkezsiz platform olma yolunda ilerliyor. Cardax son dönemde yaptığı lansmanla 1.5 milyon dolar toplamayı başardı.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 2.15

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: