fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avalanche (AVAX) Chainlink ve Solana gibi devleri geride bıraktı!

Avalanche (AVAX) Chainlink ve Solana gibi devleri geride bıraktı!

Avalanche (AVAX) Chainlink ve Solana gibi devleri geride bıraktı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avalanche ağı birçok akıllı sözleşmeye ve aplikasyona ev sahipliği yapabilecek şekilde geliştirildi.  Avalanche ağında çak sayıda geliştirici aktif biçimde çalışıyor.


Avalanche (AVAX) Chainlink ve Solana gibi devleri geride bıraktı!

Geçtiğimiz günlerde Avalanche blockchain’i ile Ethereum arasındaki entegrasyon başarılı biçimde tamamlandı. İki ağ arasında kurulan yeni köprü sayesinde Avalanche ağındaki uygulamalar, Ethereum ağındaki uygulamalar ile hızlı biçimde etkileşim kurabilecek. Uygulamalar arasında hızlı ve güvenli biçimde fon ve veri analizi gerçekleştirilebilecek.

Coin Analitics tarafından paylaşılan veriye göre Avalanche ağı en aktif geliştirici sayısına sahip ağ çıktı. Coin Analitics sıralamasında ilk sırada Avalanche yer alıyor. Avalanche’yi sırasıya Solana, Chainlink ve Bitcoin takip ediyor. Aşağıdaki tweet’te projelere göre aktif geliştirici sayısındaki dağılımı görüyoruz.

Avalanche projesinin kurucusu Cornell Üniversitesi profesörlerinden Emin Gün Sirer, yukarıdaki istatistiği paylaşarak oldukça mütevazi ve dürüst paylaşımlarda bulundu. Emin Hoca, söz konusu istatistiğin manipülasyona ve üzerinde oynamaya müsait olduğunu belirtti. Ancak kendilerinin (Avalanche) sadece kendi işlerine odaklandıklarını ve organik olarak önce çıkacaklarından emin olduklarını ifade etti.

Lütfen Bkz: Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!

Kısaca Avalanche mutfağında yazılımcılar ve geliştiriciler harıl harıl çalışıyor. İlerleyen süreçte Avalanche ağında oldukça güçlü DeFi ve benzeri uygulamaların başlatıldığına şahit olabiliriz.

Avalanche ağının token’ı olan Avax, yazının kaleme alındığı saatte 13.27 dolardan işlem görüyor. AVAX, 2.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 47’nci sıradan işlem görüyor. AVAX tüm zamanların rekorunu 10 Şubat 2021’de 59.94 dolar ile gördü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.