1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. NFT ticaret hacminde rekor!

NFT ticaret hacminde rekor!

NFT ticaret hacminde rekor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Non-Fungible Token (NFT) ticaret hacmi yeni bir rekoru daha gördü. NFT’lerin artan popülaritesi fiyatlarına da yansıyor. Detaylar için haberimize göz atabilirsiniz.

NFT ticaret hacminde rekor!

Non-Fungible Token, (NFT) kripto ekosisteminin en gözde araçlarından bir olmaya devam ediyor. Birçok sktör NFT’ler ile yeni bir heyecan dalgası yakaladı. Özellikle sanat ve spor dünyası pandemi koşullarında NFT’ler ile organize oldu.

Spor karşılaşmaları, taraftar organizasyonları ve hatta sinema filmleri, kriptonun bu gözde alanı ile ilgililerine ulaştırıldı.  NFT sektörü hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

NFT’lerin Pazar hacmi yılın ilk altı ayında 2,5 milyar dolarlık seviyeye ulaştı. Bu rekor yılın ikinci yarısında geride bırakılabilir. The Block tarafından toplanan verilere göre, tokenlerin haftalık ticaret hacmi 339 milyon doları aştı. Bu, NFT haftalık ticaret hacminin 209,27 milyon dolar ile zirve yaptığı temmuz ayının ortasına göre %70’in üzerinde bir artışa işaret ediyor.

NFT ticaret hacminde rekor!

CryptoPunks, 207 milyon dolar ile en son haftalık rakamın büyük kısmını oluşturuyor. CryptoPunks 127 milyon dolar ile Axie Infinity ve yaklaşık 4 milyon dolar le NBA Top Shot izliyor. Ortalama NFT işlem değeri de artış gösterdi ve bu hafta başlarında bir dizi CryptoPunk satışından sonra ortalama 34.600 dolara ulaştı.

Bkz: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

İşlem sayısı göz önüne alındığında ise mayıs ayından bu yana toplam NFT işlem sayısında düşüş devam ediyor. İşlemlerin çoğunluğu ise duyurulmasından bu yana NBA Top Shot tarafından gerçekleştiriliyor.

NFT ticaret hacmi mart ayının ardından düşüş gösterse de son zamanlarda kripto piyasası ile paralel olarak toparlanma eğiliminde. Sanatçılar, sporcular ve ünlülüler ile markalar kendi benzersiz tokenleri oluşturmaya ve sevenleri ile buluşturmaya devam ediyor. NFT pazar yerleri, OpenSea ve Rarible gibi platformlarda hızlı bir şekilde büyüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.