Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

Pancakeswap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen merkeziyetsiz borsalarından (DEX) biri olan PancakeSwap, İran’ın da aralarında bulunduğu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu. Detaylar haberimizde.

PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

Dünyanın önde gelen merkeziyetsiz borsalarından (DEX) biri olan PancakeSwap, İran’ın da içinde bulunduğu 10 ülkeden gelen IP’leri engelleyeceğini açıkladı. 9 Mart’tan itibaren İran IP adreslerine erişimi engellemeye başlayacağı bildiriliyor.

CryptoClub adlı Farsça bir kripto para topluluğu Twitter syfası attığı twitte, PancakeSwaptan gelen uyarı mesajını yayınladı. Mesajda 9 Mart 2022’den sonra engellenecek ülkeler kullanıcılara bildirildi.

PancakeSwap, İran ile Beyaz Rusya, Küba, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Irak, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Zimbabve ve Kırım’dan yapılacak girişleri engelleyecek.

İlgili: PancakeSwap (CAKE) fiyat tahmini

Bu coğrafi kısıtlamalar genel olarak düzenleyici baskılardan dolayı daha çok merkezi olan borsalarda yaygın. Merkeziyetsiz borsalarda ise sık görülen bir durum değil. Ancak son dönemlerde bazı DEX platformları da bu tür engellemelere başvurmaya başladı. Bu kısıtlamalar VPN kullanıldığında aşılıyor.

Söz konusu ülkelerdeki kullanıcılar borsanın bu kararına tepki gösterdi ve kripto topluluğunu bunun DEX ruhuna aykırı olduğu için kendilerine destek vermeye çağırdı. PancakeSwap’ın bu kararının arkasındaki motivasyon ise ABD’nin bu ülkelere uyguladığı ambargoların delinmemesi olduğu tahmin ediliyor.

İlgili: Merkeziyetsiz borsa nedir?

Binance Akıllı Zincir (BSC) ekosistemindeki en büyük DEX olan PancakeSwap, DeFiLlama’dan gelen verilere göre ekosistemdeki kilitli toplam değerin üçte birinden fazlasını kontrol ediyor.

Borsanın kendi kripto parası CAKE ise 2,2 milyar dolarlık toplam değere sahip. CAKE, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 5,28 dolardan işlem görüyor. Kripto para son 24 saat içerisinde %8,64 değer kazanarak dikkat çekti.

Günlük PancakeSwap (CAKE) fiyat hareketleri

Pancakeswap PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.