1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen merkeziyetsiz borsalarından (DEX) biri olan PancakeSwap, İran’ın da aralarında bulunduğu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu. Detaylar haberimizde.

PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

Dünyanın önde gelen merkeziyetsiz borsalarından (DEX) biri olan PancakeSwap, İran’ın da içinde bulunduğu 10 ülkeden gelen IP’leri engelleyeceğini açıkladı. 9 Mart’tan itibaren İran IP adreslerine erişimi engellemeye başlayacağı bildiriliyor.

CryptoClub adlı Farsça bir kripto para topluluğu Twitter syfası attığı twitte, PancakeSwaptan gelen uyarı mesajını yayınladı. Mesajda 9 Mart 2022’den sonra engellenecek ülkeler kullanıcılara bildirildi.

PancakeSwap, İran ile Beyaz Rusya, Küba, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Irak, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Zimbabve ve Kırım’dan yapılacak girişleri engelleyecek.

İlgili: PancakeSwap (CAKE) fiyat tahmini

Bu coğrafi kısıtlamalar genel olarak düzenleyici baskılardan dolayı daha çok merkezi olan borsalarda yaygın. Merkeziyetsiz borsalarda ise sık görülen bir durum değil. Ancak son dönemlerde bazı DEX platformları da bu tür engellemelere başvurmaya başladı. Bu kısıtlamalar VPN kullanıldığında aşılıyor.

Söz konusu ülkelerdeki kullanıcılar borsanın bu kararına tepki gösterdi ve kripto topluluğunu bunun DEX ruhuna aykırı olduğu için kendilerine destek vermeye çağırdı. PancakeSwap’ın bu kararının arkasındaki motivasyon ise ABD’nin bu ülkelere uyguladığı ambargoların delinmemesi olduğu tahmin ediliyor.

İlgili: Merkeziyetsiz borsa nedir?

Binance Akıllı Zincir (BSC) ekosistemindeki en büyük DEX olan PancakeSwap, DeFiLlama’dan gelen verilere göre ekosistemdeki kilitli toplam değerin üçte birinden fazlasını kontrol ediyor.

Borsanın kendi kripto parası CAKE ise 2,2 milyar dolarlık toplam değere sahip. CAKE, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 5,28 dolardan işlem görüyor. Kripto para son 24 saat içerisinde %8,64 değer kazanarak dikkat çekti.

Günlük PancakeSwap (CAKE) fiyat hareketleri

Pancakeswap PancakeSwap, bu 10 ülkeden gelen IP’lere erişim engeli koydu!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: