1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Oyun oynayarak nasıl kripto para kazanılır, denemeye değer mi?

Oyun oynayarak nasıl kripto para kazanılır, denemeye değer mi?

Oyun oynayarak nasıl kripto para kazanılır, denemeye değer mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının en önemli akımlarından biri NFT oyunlardır. Oyun oynayarak nasıl kripto para kazanılır ve denemeye değer mi? Detaylar yazımızda.

Oyun oynayarak nasıl kripto para kazanılır, denemeye değer mi?

Teknoloji ilerledikçe, oyun dünyasındaki trendler de değişiyor. Bilgisayar veya oyun konsollarında binlerce saati ücretsiz oyun oynamak için harcadık ve hatta bunun için para ödedik, ancak şimdi oyun geliştiricileri sektöre yeni soluklar getirerek geleneksel kalıbın dışına çıkıyor. Online oyun oynayarak geçirilen zaman için para kazanılıyor.

Online oyunların büyük bir kısmı Non- Fungible Token’dır (NFT) çok kişi yıllardır NFT yaratıp satarak muazzam miktarda para kazandı. NFT için hala eleştiriler devam etse de aynı oranda bu değiştirilemez tokenların geleceğin sanatı olduğunu düşünenler de var.

Bu yazıda oyun NFT’lerine odaklanıyoruz. Birçok modern oyun bu konsepte sahip.  Tutkulu bir oyuncuysanız ancak kripto alanına çok fazla dahil değilseniz bu bilgiler sizin için çok kıymetli.

NFT nedir?

NFT terimi, değiştirilemeyen token anlamına gelir. NFT, değiştirilemez ancak takas edilebilir her türlü varlığa dönüştürülebilir. Bir kişi bir NFT satın aldığında, ona tamamen sahip olur ve o parça sadece o kişide olur ve tektir. Bu nedenle koleksiyon olarak kıymetlidir.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

NFT’ler oyunlarda nasıl kullanılır?

Günümüzde birçok oyun geliştiricisi oyun içerisine yeni ekonomik fırsatlar yüklüyor ve oyuncuların kripto para kazanmalarına imkan sağlıyor. Eskiden çok oyun oyuncuların sanal hayali para kazanmaları için tasarlanmıştı ama artık oyuncuların gerçek para kazanma şansı var.

kripto para

Bugün birçok oyun bu tür bir ekonomiye sahip. Örneğin, Axie Infinity, kendi ekonomisine sahip, günümüzün en popüler tek oyunculu oyunlarından biridir. Oyuncular sanal evcil hayvan yetişiyor, savaşıyor ve takas edebiliyor.  Her evcil hayvan ve özellikleri diğerlerinden farklı olmasını sağlayan NFT’lerden oluşuyor. Bu devasa online pazarda milyonlarca oyuncu var.

İlgili: Axie Infinity fiyat tahmini

NFT oyun dünyasına girmeye değer mi?

Hayatınızda size para getirmeyen ve sadece zevk getiren oyunlar oynayarak ne kadar zaman geçirdiğinizi düşünün. Şimdi aynı zamanı harcayarak para kazanabileceğinizi düşünün bu oyun dünyasına ilgi duyan her oyuncu için önemli bir fırsat.

Tüm NFT’ler oyun içi veya oyun dışı oyunlar kripto para birimleri kullanılarak alınır ve satılır. Nadiren itibari para birimlerini kabul eden pazar yerleri de var NFT içeren bir oyun oynuyorsanız, paranızı depolamak için kişisel kripto cüzdanınıza sahip olmanız gerekir.  Binance , Coinbse, Kraken vb. kripto borsaları bu hizmetleri sunuyor.

Sonuç olarak, Oyunun geleceği kripto para birimi etrafında dönüyor. NFT’ler kripto endüstrisinin büyük bir parçası oldu ve NFT’leri kullanan ve bu dünyada daha erken giriş yapan büyük bir avantaj sağlayacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.