Loading...
btc
BTC
-0.44%
Bitcoin
65.647,80 USDT
eth
ETH
-1.35%
Ethereum
3.435,62 USDT
bch
BCH
-0.21%
Bitcoin Cash
365,65 USDT
xrp
XRP
-0.15%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
72,59 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
582,36 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
172,35 USDT
avax
AVAX
-3.4%
Avalanche
28,81 USDT
ada
ADA
-0.62%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.02%
Poladot
5,92 USDT
doge
DOGE
-0.32%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Önümüzdeki hafta Bitcoin (BTC)’i neler bekliyor?

Önümüzdeki hafta Bitcoin (BTC)’i neler bekliyor?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTC, düzenleyici gerilimin ortasında yükselişe geçiyor, ancak onaydan yoksun görünüyor. Bitcoin fiyatı toparlanmanın ilk adımını atıyor ancak 19,539 dolar seviyesinin bir desteğe çevrilmesinden sonra gelecek sağlam bir onaya ihtiyacı var.
Başarılı bir dönüşten sonra, yatırımcılar 20.737 $ ‘dan ara bir engele kadar bir hareket bekleyebilirler. 17.593 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, BTC için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

ABD düzenlemeleri gölgesinde Bitcoin çabaları

Bitcoin fiyatı 7 Eylül’den bu yana art arda üç düşük seviye üretti, ancak aynı zamanda Göreceli Güç Göstergesi (RSI), altta yatan düşüş gücünün eksikliğini gösteren pozitif bir artış gösterdi. Bu doğrulama eksikliği, olası bir tersine dönüşün göründüğünü ve BTC’nin daha yükseğe tırmanmaya başladığını gösteriyor, ancak yine de en büyük engellerden biriyle karşı karşıya ve ancak bunun üstesinden gelindiğinde, rejimde boğaların lehine kısa vadeli bir değişimi onaylayabilir.

Teknikler sağlam bir önyargı geliştirmek için mücadele ederken, ABD’deki düzenleyiciler, kripto ekosisteminde şok dalgaları gönderen Terra/LUNA‘nın son çöküşünden sonra algoritmik stabilcoinleri ayıklamak için ciddi bir yaklaşım benimsedi. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi (FSC), DAI, FRAX ve USDD gibi sabit paraları hedef aldı ve bu varlıklara iki yıllık bir yasak koyabilecek bir yasa tasarısı önerdi. Bu tasarının nedeni, 2022’nin ikinci çeyreğinde Terra-LUNA ekosisteminin çöküşüne kadar uzanabilir.

bitcoin

Bu bağlamda, Temsilci Warren Davidson şunları söyledi: Bu yıl bir stablecoin faturası üzerinde fikir birliğine varmanın bir yolunu bulma şansımız var. Stabilcoinlere karşı bir savaş varken, en büyük stablecoin ihraççılarından biri olan Tether, bu hafta New York’ta bir ABD Yargıcı olan Katharine Polk Failla’nın şirkete verilen tüm USDT’nin desteklendiğini doğrulayan belgeler üretmesini emrettiği için ateş altında kaldı. Düzenleyici kargaşadan bağımsız olarak, BTC yavaş yavaş ivme kazanmaya çalışıyor ve yükseliş trendini hızlandırmak için önemli bir engelin üstesinden gelmesi gerekiyor.

BTC fiyatı teknik olarak dar bir köşede. 18.804 $’da başka bir düşük seviye oluşturduktan sonra BTC fiyatı %7 arttı ve şu anda 19.026 $ ila 19.599 $ direnç kutusuyla boğuşuyor. Göreceğimiz gibi, Ağustos ayının 19,539 dolardaki en düşük seviyeleri görünümün anahtarı.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken iki şey var: 19,539 dolarlık bariyerin bir destek seviyesine çevrilmesi. BTC yukarıda belirtilen seviyeyi değiştirirken RSI, 43 ila 46 destek kutusunun üzerinde kalıyor. Bu koşulların her ikisi de karşılanırsa, Bitcoin fiyatı daha yüksek bir hamle için hazırlanır. Böyle bir durumda BTC, 31 Mayıs’tan bu yana salınım zirvelerini birleştiren azalan trend çizgisi ile birlikte 20,737 $ direnç seviyesinden oluşan önemli bir direnç izdihamıyla karşı karşıya kalacak.

Bu engelleri aşmak kolay olmayacak, ancak önceki haftanın en yüksek seviyesi olan 22.850 doları tekrar test etmek ve süpürmek için yolu açmak gerekecek. Bu seviyenin ötesinde, piyasa katılımcıları odaklarını Ağustos ayının en yüksek seviyesi olan 25.200$’a kaydırmalı. Bu seviye, 25.010 dolardan 32.427 ile 17.593 dolar aralığının orta noktasını içerdiğinden önemlidir. Bu seviyenin yeniden test edilmesi, Bitcoin fiyatı için yerel bir zirve oluşturabilir.

bitcoin

Bitcoin’in teknik görünümü

IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM) modeli, Bitcoin fiyatındaki bu ralliyi destekliyor. Bu gösterge, 9.600 dolardan 18.470 dolara uzanan acil destek seviyesinin direnç seviyesi kadar güçlü olmadığını, ancak bir sıçrama üretebileceğini gösteriyor. Bu direnç kümesi, teknik açıdan belirtilen hedeflerle örtüşmekte ve bir sıçrama olasılığına daha fazla güven katmaktadır.

Bu yükseliş anlatısını destekleyen bir başka ilginç metrik, istikrarlı bir yükseliş trendinde olan zincir üstü hacimdir. Temmuz ayının ilk haftasında 16,39 milyar BTC’ye düştükten sonra, şu anda bulunduğu yere, 41 BTC’ye istikrarlı bir şekilde yükseldi. Bu artış, daha fazla yatırımcının BTC blok zinciri ile etkileşime girdiğini ve dolayısıyla piyasa yapısına bağlı olarak yükseliş işareti olan sermaye girişinde bir artış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatını ararken, yatırımcılar 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.593 $ ‘dan bir süpürme içeren bir deneme senaryosuna hazırlıklı olmalı. BTC toparlanır ve bu seviyenin üzerinde hızla devam ederse, bu hareket satın almak için iyi bir fırsat olacaktır. Bununla birlikte, söz konusu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğu, onu bir direnç seviyesine çevirir, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, Bitcoin fiyatı bir sonraki istikrarlı destek seviyesi olan 15.500 dolara düşebilir. Satış baskısı artmaya devam ederse, büyük kripto, ayı piyasası için bir makro dibinin oluşabileceği 13.500 $ ve 11.989 $’a bir satışı tetikleyebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.