1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tether Celsius krizinden etkilenecek mi? USDT’de son durum

Tether Celsius krizinden etkilenecek mi? USDT’de son durum

Tether Celsius krizinden etkilenecek mi? USDT’de son durum
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether, USDT stablecoinin Celsius ağına olan yatırımlarından etkilenmeyeceğini söylüyor. Ancak, USDT kritik süreci atlatabildi mi?

Tether Celsius krizinden etkilenecek mi? USDT’de son durum

Bilindiği üzere, USDT stablecoin ana şirketi Tether, Celsius network yatırımları ile ön plana çıktı. Celsius Network’un hafta başında çökmesi ile birlikte, kripto para piyasasında Tether’in krizden nasıl etkileneceği merak edilir oldu.

Konuyla ilgili söylentiler sosyal medya hesaplarını meşgul ederken, Tether’den yapılan açıklamada Celsius krizinin kendilerini etkilemeyeceği vurgulandı.

Yapılan açıklamada, Tether’in Celsius network’a olan yatırımlarının teminatlandırılmış olduğu ve şirket rezervlerine bir etkisinin olmayacağı dile getirildi.

Tether nedir? USDT ne işe yarar, güvenilir mi?

Kripto para piyasasının en büyük stablecoini konumunda olan USDT, ABD dolarına 1:1 oranda bağlı. Stablecoinin piyasa değeri, yazı anı itibariyle 72 milyar dolar civarında.

2021 yılı içerisinde, Celsius Tether’den Bitcoin (BTC) teminatı ile, toplam 1 milyar dolarlık USDT kredisi aldı. Celsius CEO’su Alex Mashinsky’i daha önce yaptığı açıklamada, platformun borcunu %5-6 aralığındaki faiz oranlarıyla ödediğini belirtmişti.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, çöküşten 1 gün önce, twitter’da perakende müşterinin parasını çekemeyebileceği konusunda yorum yapan bir kullanıcıyı FUD ve dezenformasyon yaymakla suçlamıştı.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: