1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, değer kaybetmeye devam ediyor. Yatırımcıların en çok merak ettiği konu ise bu seviyeden alım yapılıp yapılmayacağı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

Haftalardır kripto piyasasında yaşanan şok devam ediyor. Piyasada oluşan satış baskısı üst seviyelere çıkmış durumda. Lider kripto para birimi Bitcoin Ocak 2021’de gördüğü seviyelere geri döndü.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, son 24 saat içerisinde %5 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 22,438 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altına geriledi. Yatırımcılar bu seviyelerden Bitcoin almalı mı? Bu sorunun yanıtına teknik veriler ışığında göz atalım.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin  (BTC) fiyat hareketleri

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

 

Geçmiş BTC verilerine göre, piyasa artık fiyatın aşırı düştüğü ve belki de dibe yakın olduğunu gösteren veriler sunmaya başladı. Kripto paranın ortalama fiyatı gerçekleşen fiyatın altına düştü.

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

Bu gelişmenin ekosistemde meydana getirdiği sıkıntının, yorgun kripto yatırımcılarına sunduğu tek umut ışığı, düşüşün en kötüsünün gerçekleşmiş olabileceği yönünde. Önümüzdeki günlerde bu teoriyi doğrulayacak tek durum, kurumların ve bireysel yatırımcıların düşüşü satın almak için adım atması olacak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Zincir üstü veriler, Bitcoin balinalarının biriktirme döneminde olduğunu gösteriyor. Cüzdanlar, Luna Classic (LUNC) olarak adlandırılan ve eski Terra (LUNA) tokenin mayıs başlarındaki çöküşünden bu yana birikim modunda.

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

13 Haziran’daki hızlı satışın bir nedeni de aşağıdaki gerçekleşmiş fiyat dağıtım tablosunda gösterildiği gibi 20.000 ila 27.000 dolar aralığında oluşan talep eksikliğidir. Bununla birlikte, “gecenin en karanlık anı şafaktan hemen öncesidir” sözünde olduğu gibi, rahatlama söz konusu olabilir.

Bu seviyeden Bitcoin almak mantıklı mı?

RVT oranı şu anda 2010’dan bu yana en yüksek seviyesinde. Bu da pazarın maksimum yıkım noktasına ulaştığını ve yakında iyileşmeler görebileceğini söyleyebilir, ancak daha fazla zayıflık olasılık göz ardı edilmemeli.

Kaynak

 

Etiketler: