Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ödemeler devi PayPal’ın 600 milyon dolarlık 2 kripto para yatırımı

Ödemeler devi PayPal’ın 600 milyon dolarlık 2 kripto para yatırımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada ödemeler konusunda önemli bir yerel sahip PayPal ile ilgili yeni bir rapor, bu dev şirketin hangi kripto paraları aldığını ortaya çıkardı. Yüz milyonlarca dolarlık kripto alımı ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Ödemeler devi PayPal’ın 600 milyon dolarlık 2 kripto para yatırımı

Dünya finans sektöründe ödemeler konusunda dev şirketlerden PayPal’ın geçen yılın son çeyreğinde elinde yüz milyonlarca dolarlık kripto para bulunduğu ortaya çıktı. Şirketin dördüncü çeyrek raporuna göre, bu paraların büyük bir kısmını Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) oluşturuyor.

PayPal, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yıllık raporunu sundu. Bu rapora göre şirketin elinde 2022 yılının dördüncü çeyreğinde 604 milyon dolar değerinde kripto para bulunuyordu. Bunlar arasında 291 milyon dolar değerinde BTC ve 250 milyon dolar değerinde ETH vardı.

İlgili – Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı

bitcoin

Rapora göre, PayPal aynı zamanda diğer kripto paraları da almış. 63 milyon dolarlık diğer kriptoların hangileri olduğu açıklanmıyor. Ancak PayPal’e göre, bu kripto paraları müşterine fayda sağlamak için elinde bulunduruyor. Raporda şöyle deniliyor:

“Teknolojik, yasal ve düzenleyici riskleri de içerecek şekilde, kripto para birimleriyle ilişkili özel riskler nedeniyle, müşterilerimizin yararına tutulan kripto varlıkları koruma yükümlülüğümüzü yansıtmak için bir kripto varlık koruma yükümlülüğü kabul ediyoruz. Bunu aynı zamanda borç ve yükümlülükler bilançomuza da yansıttık.”

İlgili – Balinalardan 3 büyük kripto para için dev transferler

PayPal’in kripto alanındaki iş birliği

PayPal, geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada, kripto para şirketi ConsenSys ile ortaklık yaptığını duyurmuştu. Bu ortaklık ile PayPal, dünyanın en popüler kripto para cüzdanı olan MetaMask’e entegre edilecek.

MetaMask’ın ürün yöneticisi Lorenzo Santos, iki şirket arasındaki iş birliğinin, MetaMask kullanıcılarına kolayca kripto alıp satmalarına izin vereceğini söylüyor. Buna ek olarak ise kullanıcılara NFT pazar yerleri, merkezsiz finans (DeFi) platformları ve blockchain tabanlı oyunlar gibi Web 3 uygulamalarıyla da etkileşime olanak sağlayacak.

İlgili – Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki düşüşün 2 önemli sebebi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.