1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Novogratz: Bitcoin fiyat çöküşü, sadece balondan biraz hava kaçması …

Novogratz: Bitcoin fiyat çöküşü, sadece balondan biraz hava kaçması …

Novogratz: Bitcoin fiyat çöküşü, sadece balondan biraz hava kaçması …
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Novogratz’ın yorumları, Bitcoin fiyat düşüşünden sonra büyük balinalara işaret eden birkaç analistle uyumlu. 

 

Novogratz: Bitcoin fiyat çöküşüne rağmen, BTC hala internetin en değerlisi

 

Milyarder Bitcoin boğası Mike Novogratz, perakende yatırımcıların kripto pazarında aşırı genişlemek için iyi sebepleri olduğunu söylüyor.

 

Kripto piyasası, büyük fiyat dalgalanmalarına geri döndü ve ardından Salı günü, en büyük kripto para biriminin El Salvador’da yasal ihale haline geldiği gün Bitcoin (BTC) fiyat çöküşünü izledik. Ancak Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da dahil olmak üzere birçok kripto gazisi için beklenmedik bir durum değildi.

novogratz

Bloomberg’e konuşan milyarder Bitcoin boğası, kripto paranın hala Visa ve Amazon gibi kurumların son ilgisinden “çok heyecanlı” olan perakende yatırımcıların ilgisini üstünde tutarak hakimiyetini kaybetmediğini  söyledi.

 

İnsanlar, “kriptonun yalnızca Bitcoin’in kötü parasal maliye politikasına karşı bir önlem olarak satın alınması olmadığının” farkına varıyor. “Ama belki, daha da önemlisi, Web 3.0. Değer aktarımının interneti olması.”

 

Finans ve perakende devlerinden Visa’nın takas edilemez token satın alması ve bunları gelecek vaat eden bir araç olarak tanımlaması ve Walmart’ın bir kripto ürün liderliği arayışı gibi son kripto dostu haberlerinin altını çizen Novogratz’a göre perakende yatırımcılar iyi bir nedenle buraya yöneldi. Aynı zamanda  Amazon’un kripto uzmanları için iş ilanları etkisini de utumamak gerek.

 

“Bunun bir teknoloji olduğunun ve hiçbir yatırımcının bir sonraki interneti kaçırmak istemediğinin bir farkındalığı var. Bu geleceğin interneti.”

 

Novogratz, yatırımcıların çok heyecanlandığını ancak 7 Eylül’deki fiyat düşüşünün sadece “balondan bir miktar hava çıkma” olarak gördüğünü söyledi.

 

Novogratz, şirketi Galaxy Digital, El Salvador’un resmi Bitcoin cüzdanının altyapı sağlayıcısı BitGo’yu satın alma işlemini tamamlamayı planlarken, Chivo cüzdanının sorunlu başlangıcı hakkında da yorum yaptı. Devlet tarafından verilen Chivo cüzdanında sunucu kapasitesi hataları yaşandı, ancak Novogratz, teknik sorunlar zamanla çözülecektir. Asıl sorunun sistemin altı veya 12 hafta içinde nasıl çalışacağı olduğunu belirterek, bu tür projeleri geniş ölçekte yapmanın kolay olmadığını da sözlerine ekledi.

 

Novogratz’ın yorumları, Bitcoin fiyat düşüşünden sonra büyük balinalara işaret eden birkaç analistle uyumlu. En büyük kripto para birimi, 7 Eylül’de 43.000$’a keskin bir dalış yaparak türev piyasalarda 3.54 milyar dolardan fazlasını tasfiye etti. BTC, bu yazı yazılırken 45.000 dolar civarında seyrediyor.

  Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: