Novogratz’a göre hangi büyük firmalar kripto piyasasını etkiliyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Novogratz’a göre dünyaca bilinen bazı büyük firmalar kripto para piyasasını etkiliyor. CNBC’nin Squawk Box programında yakın zamanda yayınlanan bir görünümde , Galaxy Digital kripto bankasının kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki mevcut artışa yol açan nedenleri özetledi.

Novogratz’a göre kripto fiyatlarını yükselten faktörler

 

Bitcoin’i ilk olarak 2013-2014’te satın alan ve 2015’te Vitalik Buterin’den 500.000 ETH’yi hala 0,99 dolar iken alan eski Goldman Sachs varlık yöneticisi, kripto rallisinin yeniden başlamasının Walmart ve Amazon’un kripto alanıyla ilgilenmesine bağlı olduğuna inanıyor. 

Squawk Box sunucusuna, son zamanlarda bu iki perakende ağır sikletin kripto mühendisleri ve kripto varlık departmanlarının şeflerini arayan iş ilanları yayınladığını hatırlattı.

Novogratz bunu, Amazon ve Walmart’ın bu yeni trendin bir parçası olmaya kararlı olduklarını söylediklerinin açık bir işareti olarak algıladığını belirtti.

Ayrıca, Salı günü,  küresel ödeme kartı devi VİSA , sanki dijital varlıkların işlerinin büyük bir parçası olacağını haykırıyormuş gibi, Ethereum’da 150.000 dolar ödeyerek bir CryptoPunk NFT (karşılıksız token) satın aldı.

Novogratz, “Visa’da kripto işlemlerinin sorumlusu olan yetkili ” ile konuştuğunu ve Novogratz’ın bu hareketle ilgili yorumunu doğruladığını da sözlerine ekledi.

Galaxy Digital CEO’su Novogratz, finansal yapıların  çoğunun blok zincir temelinde yeniden inşa edileceğini ve sektörün genişleyeceğini belirtti.


Topluluk, Washington’u kriptoda bir endüstri merkezi olarak gördü

Novogratz ayrıca, bir kısmının kriptodan vergi alınmasıyla artması beklenen 3,5 trilyon dolarlık altyapı faturasından da bahsetti. Birkaç ABD senatörü tarafından kripto endüstrisi için işleri çok zorlaştıracak bir çok  değişiklik önerildi.

Bununla birlikte, 6-7 Ağustos ve hafta sonu boyunca, kripto topluluğu, senatörlere ve kongre üyelerine telefon ederek, e-posta göndererek ve yazarak, bu değişikliğin ABD’deki fintech inovasyonunu boğacağını açıklayarak kükremeye başladı ve sonuçta öneri kabul edilmedi.

Mike Novogratz, Washington’un  hafta sonu kriptoyu gerçek bir endüstri olarak görmeye başladığını söyledi.

 

Crypto ve S&P 500 iyi bir 4. çeyrek geçirebilir

 

Bundan sonra Bitcoin ve Ethereum’a ne olabileceğine gelince, Novo, kriptonun sonsuza kadar yükselemeyeceğini ve muhtemelen burada istikrar kazanacağını ve konsolide olmaya başlayacağını belirtti. Ancak Novogratz, dördüncü çeyrekte Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının rallilerine devam edeceğini varsaydı.

Ve sözlerine” S&P 500 endeksinin iyi bir 4. çeyreğe sahip olacağına inanıyorum ve tabiki kripto içinde aynı şekilde”  diye sözlerini tamamladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Novogratz’a göre hangi büyük firmalar kripto piyasasını etkiliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.