1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Norton antivirüs ile Ethereum madenciliği yapmak ister misiniz?

Norton antivirüs ile Ethereum madenciliği yapmak ister misiniz?

Norton antivirüs ile Ethereum madenciliği yapmak ister misiniz?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Norton’un antivirüs programı ile artık Ethereum madenciliği yapabilirsiniz. Şirket, 13 milyon müşterisine böyle bir imkan sağlayacak. Nasıl olacağının ayrıntılarına bakalım.


Norton antivirüs ile Ethereum madenciliği

Siber güvenlik şirketi NortonLifeLock, Norton Crypto ismini verdiği yeni bir araç geliştirdi. Bu araç, müşterilerin Norton 360 ürünü üzerinden “güvenli” bir şekilde kripto para madenciliği yapmasına olanak tanıyor.

Bugünden itibaren (3 Haziran) seçilmişNorton 360 kullanıcıları, Norton’un Ethereum madenciliği yapılabilen programını denemek için davet edilecek. Deneme aşamasından sonra bu madencilik hizmeti Norton’un tüm kullanıcılarına açılacak. Norton 360 ürününü kullanan yaklaşık 13 milyon kişi var. Norton, madencilik yaparken kullanıcıların antivirüs uygulamalarını kapatmaya gerek olmayacağını da belirtiyor.

Norton’dan CNN Business’e yapılan açıklamada, şirketin diğer kripto paraların madenciliğini de destekleme planları olduğu bildirildi. Sonuçta Norton kullanıcıları sağladıkları hesaplama gücü karşılığından en yüksek ödülü alabilecekler.

“Şirket, müşterilerin güvenli bir şekilde Ethereum madenciliği yapmalarına yardımcı olarak yavaş bir başlangıç yapıyor. Buna rağmen NortonLifeLock gelecekte saygın kripto para birimlerini de eklemeyi düşünüyor.”

NortonLifeLock’in üst düzey ürün yetkilisi Vincent Pilette, kripto para madenciliğine izin veren ilk siber güvenlik şirketi olmanın gururunu yaşadıklarını belirtiyor. Ayrıca müşterilerine “bilgisayarlarındaki boşta kalma süresini güvenli ve kolay bir şekilde kripto para kazanma fırsatına dönüştürme” imkanı sağladıklarını da vurguluyor.

İlgili – Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

Norton ayrıca mevcut madencilik protokollerine ek olarak daha üstün güvenlik özellikle de sağladığını iddia ediyor. Şöyle deniliyor:

“Yıllarca, birçok coin madencisi, kripto para arayışında risk almak zorunda kaldı. Kripto para madenciliği yapmak için güvenliklerini devre dışı bıraktı ve makinelerinde kazançlarından sızabilecek ve hatta fidye yazılımı ekebilecek incelenmemiş kodlara izin verdi.”

Bu alanla ilgili riskleri ortadan kaldırmak için Norton madencilerin kazançlarını Norton’un bulut tabanlı cüzdanı üzerinden almalarına imkan sağlayacak. Bununla da cüzdanın sabit diskin bozulması ile kaybolması gibi riskleri ortadan kaldırıyor.

Ancak Norton’un mevcut madencilik çözümlerinin incelenmediği yönündeki iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Popüler madencilik yazılımı Ethminer, Aralık 2013’ten bu yana 99 farklı geliştiriciden katkı aldı. Bu da kodun kapsamlı bir meslektaş incelemesinden geçtiğini kanıtlıyor.

Kaynak

Etiketler: