Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

4 altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında Mayıs ayının ilk yarısı yaz, ikinci yarısı ise kış olarak geçti. Yeni bir aya girdik. Bu ayın kaderini belirleyecek 4 altcoin var. Bunlar; Cardano, Ethereum, Matic ve UniSwap!


Gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

Mayıs ayında kripto para fiyatları oldukça dalgalı seyretti. Toplam piyasa değeri yaklaşık 1 trilyon dolar değer kaybederek 1.5 trilyon doların altına geriledi. Son birkaç gündür altcoinlerde kısmi bir canlılık söz konusu ama yine de kripto para yatırımcıları yeni bir düzeltme yaşanabilmesi tedirginliği içerisinde.

Toplam piyasa 1.7 trilyon dolar seviyesine çıktı. Bu pastanın 1 trilyon doları altcoinlere, yaklaşık 700 milyar doları ise Bitcoin’e ait. Hakimiyet artık altcoinlerde. Altcoinler piyasasına ise şu 4 altcoin liderlik edeceğe benziyor: Cardano, Ethereum, Matic ve UniSwap!

Ethereum

Mayıs ayında yaşanan Bitcoin’deki değer kaybının temel nedeni Bitcoin aleyhine gelişen çevreci tepkiler oldu. Tesla’nın Bitcoin’in neden olduğu yüksek eneji maliyetini bahane ederek Bitcoin ödeme sistemini iptal etmesi, fiyatlardaki çöküşü tetikledi. Ancak Ethereum, Bitcoin’in aksine yüksek enerji sarfiyatına neden olan PoW sisteminden PoS sistemine geçiyor. Bu süreç çok yönlü olarak Ethereum lehine bir ortam geliştiriyor.

Lütfen Bkz: Zilliqa (ZIL) ve Dogecoin altcoin bayrağını dalgalandırıyor!

Ethereum fiyatları hala 200 ve 100 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyesinin üstünde işlem görüyor.

haziran altcoin Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

Cardano ADA

Cardano da Ethereum gibi PoS sistemine geçiş sürecinde. Hatta bu konuda Ethereum’dan daha ileride bir aşamada olduğunu belirtmekte yarar var. Cardano ağı artık ölçeklendirme sorunu büyük oranda çözdü. Akıllı sözleşmelere ve yeni projelere ev sahipliği yapabilecek hale geldi.

Cardano fiyatları 200, 100 ve 50 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyelerinin üstünde hareket ediyor. Bu durum ADA’daki yükselen trendin hala devam ettiğini gösteriyor.

haziran altcoin Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

UniSwap

UniSwap listeye DeFi (merkezsiz finans) kuruluşlarını temsilen girdi. DeFi platformları geleneksel bankacılık ve finans kuruluşlarına alternatif geliştirilmiş blockchain tabanlı bir çözüm önerisidir. DeFi’ler genel olarak Ethereum gibi blockchain’ler üzerinde işlem gören akıllı sözleşmelerdir. Bu tip akıllı sözleşmeler, bankacılık ve finansal piyasalarda hizmet alan ve hizmet veren arasındaki aracıları ortadan kaldırdığı için oldukça rekabetçi fiyatlardan bankacılık hizmeti sunuyor.

DeFi’ler geleneksek bankacılık hizmetlerine kıyasla daha ucuz, güvenli ve hızlı hizmet sunabilir. Aşağıdaki grafikte UniSwap fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

haziran altcoin Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

Polygon (MATIC)

Coinbase’de yeni listelenmeye başlayan Matic, yeni nesil kripto paralar arasında. Oldukça yeni bir proje olan Polygon, 21 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin üstünde hareket ediyor.

haziran altcoin Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Haziran ayında gözünüz bu 4 altcoin’de olsun!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.