NOIA Network (NOIA) Nedir?

NOIA Network NOIA Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlar. Bugün NOIA Network’ün Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“NOIA Network (NOIA) Nedir?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

NOIA Network (NOIA) Nedir?

Kategoriler: Networking, Platform

NOIA sadece bir ürün olarak değil internetin geleceği olarak tanımlanmış. Kendi ifadeleriyle “programlanabilir internet”.

Noia Network NOIA Network (NOIA) Nedir?

NOIA, dünyanın dört bir yanındaki evlerden ve veri merkezlerinden elde edilen bantgenişliğinden (ve depolamasından) faydalanmak üzere tasarlanmış yeni nesil bir İçerik Dağıtım Ağı’dır.

NOIA, internet altyapısının geniş ölçüde dağıtık ve desantralize (merkeziyetsiz) bir katmanıdır.

Dağıtık muhasebe teknolojisi (DLT) ve Yapay Zekâ ile güçlendirilmiş olup İnternet’in çalışma şeklini optimize etmek için herkesin kullanılmayan depolama ve bantgenişliğini arz etmesine olanak tanır.

NOIA Platformu, erişim noktaları arasında MPLS (Multi Protocol Label Switching; çoklu protokol etiket anahtarlama) kalitesinde bağlantı sağlayan bir network (Network-as-a-Service) çözümüdür.


NOIA Merkeziyetsiz Dağıtık P2P İçerik Dağıtım Ağı (CDN) startup’ı olarak başladı. Kurumsal yatırımcılardan fon sağladı, birinci sınıf mühendis, uzman ve danışmanlardan oluşan bir ekip topladı ve ilk önce açık kaynak teknolojisi olan NOIA Cache ürününü sundu.

Sisteme 9000’den fazla topluluk üyesi katıldı ve 5000’den fazla node kuruldu. Şu an NOIA Cache node’ları her an 25 TB’ın üzerinde bir kapasiteye sahip ve birçok web sitesine içerik sunuyor.

NOIA, Segment Routing protokolü ile DLT’yi birleştirerek proof of concept’i (PoC) oluşturmuş.

NOIA Backbone

NOIA Backbone, NOIA platformunun ana unsuru. Bunun temel unsurları ise IPv6 ve SRv6’dır. Bu iki teknoloji, müşterilerin yüksek güvenilirlik, performans, basitlik ve garantili SLA (servis seviyesi anlaşması) elde etmelerine yardımcı oluyor.

Proje çok fazla teknik terim ve açıklama içerdiği için diğer maddelere göz atalım:

TAKIM

Domas Povilauskas, CEO

Siyaset bilimi ve ekonomi eğitimi almış, 2013’ten beri çeşitli kurumlarda finansal hizmetler vermiş biri. Baltık bölgesindeki en hızlı büyüyen SaaS (Software as a Service, hizmet olarak yazılım) kuruluşlarından birini kurmuş: Tellq.

William B. Norton, Kurucu Ortak

Kendisini internet mühendisi olarak tanımlıyor. “The Internet Peering Playbook: Connecting to the Core of the Internet.” kitabının yazarı.

Jonas Simanavicius, CTO

JPMorgan chase de dâhil önemli kuruluşlarda çalışmış mühendis. Hâlihazırda Londra merkezli Clouder şirketinin de CTO’su.

Ekipte bu isimlerin dışında 6 kişi ve 9 da danışman var. Hepsini görmek için TIKLAYINIZ.

Lightpaper açık ve anlaşılır.

Roadmap

Noia Network NOIA Network (NOIA) Nedir?

Partner ve Yatırımcılar

Noia Network NOIA Network (NOIA) Nedir?

Twitter’a giriş tarihleri Şubat 2018. Takipçi sayıları 14 bin. İyi bir sayı.

Telegram’da bu sayı. 30.103 Harika bir sayı.

Bilinirlikleri çoğu projeye göre daha üst seviyede.

$NOIA yaklaşık 2 aydır trade ediliyor.

Son 30 gündeki volatilitesi %35, son 7 günde %16.

ATH’si 0.05$. Şu an bu seviyenin %60 altında.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabım için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
NOIA Network (NOIA) Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.