1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Nike’dan kripto alanında çok önemli adım!

Nike’dan kripto alanında çok önemli adım!

Nike’dan kripto alanında çok önemli adım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın hemen her yerinde bilinir olan dev spor giyim markası Nike kripto alanında çok önemli bir adım atıyor. Detaylar haberimizde.

Nike’dan kripto alanında çok önemli adım!

Dünyanın en fazla bilinirliğe sahip spor giyim markalarından biri olan Nike, kripto alanında önemli bir adım atıyor. Ünlü marka, kendi kurduğu platformda markasına ait sanal ürünleri satışa çıkaracak.

Marka, .Swoosh platformunda  müşterilerinin sanal içerikler üretmesine ve satın almasına olanak sağlayacak. .Swoosh platformu, Nike’ın Web3 alanındaki dijital çalışmalarının merkez üssü olarak ilan ediliyor. Müşterilerin ortak yaratıcılar olmaları ve dijital ürün telif ücretlerini paylaşmaları için yapılan proje, markanın NFT’lerini ve sanal giyim girişimlerini öne çıkarmak için tasarlandı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Nike, platformu Web3 oyunlarında kullanılabilecek avatarlar için tişörtler ve spor ayakkabılar gibi sanal kıyafetleri piyasaya sürmek için bir merkez olarak kullanacak.

Ünlü marka ayrıca kullanıcıların, özel fiziksel giysiler üretmesine veya profesyonel sporcularla sohbet etmek gibi gerçek dünyadaki avantajlara ulaşması için Web3 teknolojisini kullanacak.

kripto

Vogue Business’a göre şirket, Ocak 2023 ilk NFT’sini piyasaya sürmeyi planlıyor. Yıl sonuna kadar ise kademeli olarak yeni kullanıcıların platforma girmesinin sağlanması amaçlanıyor. Nike, bu hafta kullanıcı kayıtlarını açacak.

Nike’ın NFT kıyafetleri, bir Ethereum yan zincir ağı olan Polygon’da basılacak. Ünlü marka daha önceki işlemler için Ethreum ana ağını kullanıyordu.

https://twitter.com/0xPolygon/status/1592212701039697929

Nike’ın dijital spor ayakkabılarının bir çifti 50 dolardan daha ucuza satmayı planladığını öne sürülüyor.

Nike Virtual Studios Genel Müdürü Ron Faris yaptığı açıklamada, “Web3 meraklıları için erişilebilir bir platformla geleceğin pazarını şekillendiriyoruz” dedi.

Kaynak

 

 

Etiketler: