1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. NFT’lerde FOMO mu var?

NFT’lerde FOMO mu var?

NFT’lerde FOMO mu var?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda popüler olan NFT tokenleri ilgi düşüşü yaşıyor.

NFT’lerde FOMO mu var?

Non-Fungible (değiştirilemez) token varlıkları ve koleksiyon ürün satışları düşüş yaşıyor. NFT’lere olan ilgi azaldı. “Wisdom of Crowds”, kitabı yazarı, James Surowiecki, aşırı NFT’arzının pazarı olumsuz etkileyeceği görüşünde.

2021 Yılı, NFT çılgınlığının doruk noktaya erdiği bir dönem olacak başladı. 7-13 Mart aralığında NFT teriminin Google aramaları tavan yaptı. Daha sonra ise arama verileri, kullanıcı ilgisinin azaldığı yönünde. NFT aramalarında Çin, Uganda, Kanada, Singapur ve ABD önde gelen ülkeler.

Goolge Trend verilerine göre, dünya çapında “non-fungible token” aramaları da, 100’den 89’a düşmüş durumda.

 

NFT NFT'lerde FOMO mu var?
NonFungible.com NFT satış verileri.

 

Önde gelen NFT satış platformlarından, NBA Top Shot satışlarda düşüş olduğunu açıkladı. Nonfungible.com satış verilerine göre, son 7 gün içerisinde toplam yapılan satış ve harcanan dolar değeri ciddi oranda düşmüş durumda.

 

“The Wisdom of Crowds” (Kitlelerin Bilgeliği) kitabı yazarı, James Surowieski, 31 Mart’ta NFT endüstrisi hakkında bir yazı kaleme aldı.

Surowieski, NFT’lerde aşırı arz meydana geldiğine dair işaretleri görmenin mümkün olduğu ve bunun sektör için oldukça tehlikeli bir durum olduğu görüşünde.

Surowieski bir örnekle sektörün içerisinde bulunduğu durumu açıklıyor:

 

Marvel, 1985 ile 1994 aralığında hem çizgi roman çeşit sayısını üçe katladı hem de basım rakamlarını artırdı. Sonuçta, piyasanın kaldırabileceğinden çok daha fazla arz ve muazzam bir içerik bolluğu ortaya çıktı.

 İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

Kaynak

 

 

 

Etiketler: