Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

NEX Borsası nedir, avantajları nelerdir?

ICON, ICONex
ICON, ICONex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NEX borsası gümbür gümbür geliyor. Blockchain il her şey merkeziyetsiz hal alırken kripto para borsaları halen buna direnmeye çalışıyorlar.  En popüler olanları dahi tüm coin ve tokenları kendi kontrolleri altında tutmak istiyorlar. Neon Exchange (NEX Borsası) ise borsaların en iyi hizmetlerini merkeziyetsiz bir platforma bir araya getirmeye çalışıyor.

NEX borsası NEX Borsası nedir, avantajları nelerdir?

NEX Borsası Nedir?

NEX borsasının hayata geçmesi ile birlikte kullanıcılar hızlı ve güvenli işlem yapabilecekler. Bu borsa ile ileri düzeyde alım satım özelliklerini kullanarak farklı coinlerin yada itibari paraların birbirleri ile değişimini yapabilecekler. NEX borsası ile kullanıcılar tamamen merkeziyetsiz bir şekilde kendi coinleri kendilerinin kontrolünde olacak şekilde yapabilecekler.

NEX ile ilgili çalışmalar şu anda devam ediyor. Fakat daha şimdiden bildirilen özellikleri kripto para topluluğunda heyecan yaratmış durumda. Geliştime ekibi yakın zamanda reddit’de BİS (Bana istediğini sor) etkinliği düzenledi. Aşağıda bu etkinlikte sorulan sorular ve verilen cevaplar ışığında NEX’in hayatımıza getireceği yenilikleri göreceksiniz.

NEX neden daha iyi?

NEX zincir dışı eşleşme motoruna sahip tek merkeziyetsiz borsa. Bu hizmet ile blockchain üzerindeki ağır yükler kalkacak. Çünkü networke ağır yük getiren işlevsel olarak maliyetli sipariş eşleşme operasyonları network dışında gerçekleşecek.

NEX Avrupa’da kayıtlı bir şirket. NEX borsası bir menkul kıymet hükmünde ve bu nedenle gizli borsa içi ticaret ve manipülayona karşı kanunlara ve denetime tabi. NEX Avrupa’nın yüksek denetim mekanizmaları nedeniyle kullanıcılara kripto para sektöründe büyük bir eksiklik olan tam güvenli borsa imkanını sağlayacak.

NEX borsası aynı zamanda gelir paylaşımı da sunuyor. Bu model ile yatırımcılar 1 günden 2 yıla kadar NEX tokenlarını borsada tutmayı taahhüt edebiliyorlar. Vade sonuna gelirden bir pay alıyorlar. Bu paylaşım %25’den başlıyor %75’e kadar çıkıyor ki bu rakam en iyi borsaların bile neredeyse iki katı.

NEX’in Büyüme Planı

NEX borsası iki tip kullanıyı odağına alıyor. Hızlı ve akıllı kullanıma sahip bir borsa ihtiyacı olan ciddi yatırımcılar ve altcoinleri itibari para ile alıp satan ortalama bir kullanıcı. Ekip NEX’in planlanan özellikleri ile bu kullanıcı kitlelerini kendine çekmeyi başaracağını düşünüyor. Daha şimdiden 100.000’den fazla kullanıcı kayıt oldu bile. Fakat henüz test kullanımı başlamış değil.

Eğer NEX bahsettiği şekilde zincir dışı işlem yapan tamamen merkeziyetsiz coinlerin hem kendi arasında hem de itibari parayla ticaretini sağlayabilirse büyük bir avantaj yakalamış olacak. Bunun yanında coinlerinizin platformda değil sizin kendi elinizin altında olduğunu düşündüğünüzde bunun ne denli büyük bir farklılık olduğu ortaya çıkacaktır.

NEX borsası NEX Borsası nedir, avantajları nelerdir?
NEX, Neo, ve İtibari Paralar

NEX itibari paralarla işlem yapılabilmesi için dünya çapında bir çok banka ile ortaklık yapmak üzere görüşme açıkladı. Kullanıcılar banka hesaplarından NEO/GAS satın alabilecekler ve NEX borsa’sında bununla diledikleri coinlerden alabilecekler. Bu özellik 2018’in ikinci çeyreğinde testnet’de hayata geçirilecek.

Bu tip itibari paradan kripto paraya hızlı geçiş imkanı kripto para topluluğunda büyük bir karşılık bulacaktır. NEX’in itibari paradan kripto paraya hızlı geçiş özelliği insanların nerede yaşadıklarına bakmaksızın kolayca dünyaya açılmalarını ve coin alım satımı yapmalarını sağlayacaktır. Şirketler dünyanın her hangi bir noktasında kolayca para yada coin alabilecek yada gönderebilecekler. Bu işlemleri tamamen NEX üzerinden hiç bir yere yönlendirme olmaksızın yapabilecek ve diledikleri coin ile tahsilat yapabilecekler.

Mobil cüzdan ve hardware cüzdan desteği

NEX arayüzü şu an için sadece Chrome’da mevcut. Ekip hem IOS hem de Android uygulamalarının yapılması için planlama olduğunu belirtiyor. Bunların 2018 yılının 3. çeyreğine planlandığını söylüyorlar. Tabi bunlar belli oranda 3. tarafların api bağlantı kodlarını tasarlayıp teslim etmesiyle ilgili.

Belli bir tarih verilmese de hardware cüzdan desteğinin de hayata geçirilmesinin planlandığı özellikle Ledger’in NEO topluluğundaki popülaritesi nedeniyle önce onun yapılabileceği belirtildi.

NEX ve ABD Vatandaşları

NEX ile ilgili öne çıkan endişelerden biri ABD vatandaşları. Yasal nedenlerden dolayı ekip şu anda Avrupa odaklı çalışıyor. Ekip ABD’de gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam ediyor.

NEX tokenları yakında bazı borsalarda listelenecek.NEX yakın vadede bizzat borsa olarak açık olmasa da ABD vatandaşları da bu tokenlardan alabilecekler.

Yol haritası ve Proje Dosyası

Yol haritasına göre proje 2018 sonunda tam olarak hayata geçirilmiş olacak. Yol haritasına göre ikinci çeyrekte NEO testnet’i üzerinden eşleşme moturu, ticaret platformu web uzantılı dApp API’si , ERC20 token desteği ortak bankalar aracılığı ile NEO, GAS, RPX tokenlarının alım satımı hayata geçirilecek. Bu çeyreğin sonunda testnet tam bir ürün olarak hazır olacak.

Üçüncü çeyrekte tam olarak hayata geçmiş NEX mainnet’i ile platform alım satımlara açılmış olacak. NEO, ETH, NEP5 ve ERC20 tokenları desteklenecek ve zincirler arası coin satışları yapılabilecek. Gelişmiş ticaret özellikleri ise dördüncü çeyrekte hayata geçirilecek. Bu dönemde BTC ve LTC de zincirler arası ticaret desteğine açılacak.

NEX Borsası ve Gelecek

NEX borsası geniş bir kullanıcı kitlesini hedefliyor. Dönemsel kullanıcılar ise NEX ile güvenlik ve hızın güvene dayanmayan ademi-merkeziyetci platformunun keyfini çıkaracaklar. Yeni başlayanlar ve firmalar günlük işlemler için zahmetsiz zincirler arası coinler arası ticaretin rahatlığını yaşayacaklar. Eğer her şey yolunda giderse NEX geniş kitlelerin kullanımını sağlayacak kolay ve zahmetsiz kripto parayı sektöre getirebilir.

Ekip platformun geleceği ile ilgili oldukça heyecanlı. Neden NEX’e yatırım yapmalıyız sorusuna ekipteki üyelerden biri şöyle yanıt veriyor;

”NEX Borsası, gerçekten kullanımı kolay, yüksek performanslı ve zincirler arası işlem yapabilen ilk DEX (merkeziyetsiz borsa) olacak. Şu anda hiç bir borsa zincir dışı eşleşme motoru kullanmıyor. Bu da şu demek hiç biri bizim yapabileceklerimizi yapma imkanına sahip olamayacak.”

NEX için ikinci ve üçüncü çeyret heyecanlı geçecek. Bu borsadan gözünüzü ayırmayın. NEX oyunun kurallarını kökünden değiştirebilir. Bir çok yerel ve global borsayı oyun dışına itebilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hem biz hem de diğer okuyucular sizin fikrinizi merak ediyoruz. Aşağıdaki yorum bölümünden yorumunuzu bekliyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.