1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Newton (NEW) rehberi: NEW token nedir? NEW haber-yorum ve analiz

Güncel Newton (NEW) rehberi: NEW token nedir? NEW haber-yorum ve analiz

Güncel Newton (NEW) rehberi: NEW token nedir? NEW haber-yorum ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Newton (NEW token),  projesi topluluk ekonomisinin altyapısı olarak tanımlanıyor. Teknik çerçevesi şunları içerir: uygulama katmanı, protokol katmanı ve temel teknoloji katmanı. Newton, genel amaçlı bir topluluk ekonomisinin kurulması için tam bir yönetişim, iş birliği, teşvikler sağlamakta.

Newton (NEW Token) Nedir? (1.Bölüm)

Kategori: Ödemeler, Hizmet olarak Blockchain

Newton: Topluluk Ekonomisi için Altyapı

 

Projenin isim babası Isaac Newton. Onun kendi kendine hareket eden insan-makine node’ları bu projeye ilham olmuş.

Newton (NEW Token ) Proje neler içeriyor?

Kullanıcılar verilerin sahibidir

Kullanıcılar kişisel verilerini kriptografi ile zenginleştirip kontrol ederek kendi kişisel kredilerini yaratırlar. Kullanıcılar, veriler tarafından üretilen kârı önceden kararlaştırılan şekilde paylaşırlar.

Daha etkili teşvik mekanizması

Geleneksel iş aracılarını teknoloji protokolleri ile değiştirmek suretiyle işlem maliyetinden kısmak mümkün. Bu kısılan miktar, hizmet sağlayıcılar, tüketiciler ve değer tabanlı internet’e bağlı diğer katılımcılara katkıda bulunacak şekilde dağıtılacak.

Yeni organizasyon yapısı ve iş birliği modu

Kâr amacı gütmeyen vakıflar tarafindan yönetilen toplum ekonomisi, geleneksel kâr amacı güden şirketler tarafından yönetilen tekel aracı platformların yerini alacak. Açık, adil ve rasyonel kurallara dayanarak her katılımcı ekonomiden faydalanacak ve ekonominin bir parçası olacak.

Teknoloji

NewChain

NewChain, blockchain’in ölçeklenebilirliğini, performansını ve gizlilik kontrollerini geliştirmeye, esnek veri yapılarını desteklemeye, işleme mekanizmalarına ve erişim yetkisi kontrolünü geliştirmeye odaklanacak.

NewChain, bir üçüncü taraf geliştiriciye, belirli bir miktarda Newton token’ı belirledikten ve doğrulamayı geçtikten sonra yeni bir alt zincir oluşturma seçeneği ve fırsatını sunar. Ana zincir ve alt zincir Değer Transferi Protokolü (Value Transmission Protocol) aracılığıyla iletişim kurar.

Protokol iki tür işlem tanımlar: VTPBlockTx ve VTPDataTx. VTPBlockTx, alt zincir tarafından ana zincire gönderilen en son blok bilgilerinin biçimini tanımlar. Ana zincir, alt zincir tarafından sunulan bilgilerin meşruiyetini doğrular ve alt zincirin gerçek zamanlı çalışma durumunu indeksler. VTPDataTx, veri aktarma biçimini ve alt zincirler arasındaki akıllı sözleşmeleri arama biçimini tanımlar.

NEW Token

NewNet

İşlemlere, ödemelere ve diğer işlevlere ek olarak, karmaşık bilgi işlem gücü gerektirirken, metin, resim, video vb. büyük miktarda veri depolanacaktır. İşlemler; ad hizmetleri, bilgi işlem hizmetleri ve depolama hizmetleri de dahil olmak üzere, uygulamalara hizmet sağlamak için merkezi olmayan bir bilgi işlem altyapısı olarak hizmet veren NewChain tarafından ele alınabilir.

NewNet, veritabanlarını ve birçok yaygın programlama dilini desteklerken güvenli ve güvenilir depolama hizmetleri sunan açık bir ağdır. Çoğu hizmet doğrudan NewNet’te barındırılmaktadır. Geliştiriciler bilgi işlem görevlerini yayınlayabilir ve düğümler, bilgisayar güçlerine göre ilgili görevleri seçebilir, görevleri tamamlayabilir ve ilgili teşvikleri alabilirler. Blockchain teknolojisi sayesinde, NewNet’in kullanım kolaylığını arttırmak için merkezi olmayan ad hizmetleri uygulanmaktadır.

Kullanıcılar tarayıcı aracılığıyla NewNet’e doğrudan erişebilir ve tüm ağ hizmetlerini yerelle senkronize etmeyi veya verileri gerektiği gibi indirmeyi seçebilir. Kullanıcılar NewNet düğümünü yerel olarak çalıştırmak istemezlerse, proxy düğümüyle erişmeyi seçebilirler.

Newton (NEW token) Nedir? İkinci Bölüm

Atom Hashing

Atom Hashing, ağırlık, hacim, boyut, şekil, doku, optik özellikler, radyoaktif özellikler, termodinamik özellikler ve çeşitli özelleştirilmiş rastgele özellikler de dahil olmak üzere dijital olmayan varlıkların çok sayıda özelliğini hızlı bir şekilde çıkarmak için makine görme ve derin öğrenme teknolojisini kullanır. Daha sonra bu karakteristik verilere ve algoritmalara dayanarak, dijital varlık için benzersiz kimlik ve otantik hak yaratılabilir.

Tüm süreç tekrarlanabilir, doğrulanabilir ve hataya dayanıklıdır. Örneğin, fabrikadan ayrılan mallar önce, meta karma hesaplama, mallar üzerinde gerçekleştirilebilir ve hesaplama sonucu blok zincirinde saklanabilir. Emtiaların daha sonraki dolaşımında, müşteriler aldıkları metaların herhangi bir zamanda orijinal olup olmadığını doğrulayabilirler. Ancak, bu teknolojiyi kullanmanın maliyeti şu an nispeten yüksektir, bu yüzden esas olarak elmas gibi mallara uygulanacak ve teknoloji ilerlemeleri ve maliyetlerin azaltılmasıyla daha geniş bir alana uygulanacaktır.

Yeni Nesnelerin İnterneti

NewIoT, blockchain ağ geçitlerini, IoT cihazları ve ağ geçitleri arasındaki iletişim protokollerini, tasarım özelliklerini ve benzerlerini içerir. Ağ geçidi, dahili blok zincir düğümleri ile Ethernet / fiber, 3G / 4G / 5G, NB-IoT, BLE, Wi-Fi, ZigBee ve benzeri IoT iletişim protokollerini içeren güçlü bilgi işlem ve depolama yeteneklerine sahiptir. IoT cihazı, toplanan bilgileri ağ geçidi üzerinden NewChain içine saklar.

NewIoT şartnamesine dayanarak, sıcaklık, nem, hava basıncı, aydınlatma, hızlanma, titreşim, manyetik alan, basınç, zararlı gazlar, GPS ve diğer sensörler, ses toplayıcıları, görüntü sensörleri dahil olmak üzere bir dizi NewChain IoT cihazı geliştirilebilir.

NEW Token nedir? makalesinin devamı için 2. bölüm başlığını tıklayınız.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabım için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.