1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Elon Musk Tesla’nın Bitcoin varlıklarını ne yaptığını açıkladı?

Elon Musk Tesla’nın Bitcoin varlıklarını ne yaptığını açıkladı?

Elon Musk Tesla’nın Bitcoin varlıklarını ne yaptığını açıkladı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ekonomik durgunluk hakkında soru sorulduğunda Elon Musk, Çin ve Avrupa’nın değil ama Kuzey Amerika’nın oldukça iyi durumda olduğunu söyledi. 19 Ekim Çarşamba günü, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Bitcoin varlıklarında daha fazla değişiklik yapmadığını belirterek üçüncü çeyrek kazançlarını bildirdi.

Tesla, Bitcoin varlıklarını 218 Milyon dolarda değiştirmeden tutuyor

Bir çeyrek önce, elektrikli otomobil üreticisi, şirketin operasyonel maliyetlerini karşılamak için Nisan 2022’de 1 milyar dolar değerinde BTC sattı. Ancak şirket tarafından Salı günü yayınlanan üçüncü çeyrek raporuna göre Tesla, bilançosunda tahmini 218 milyon dolar değerinde 9.720 Bitcoin tutmaya devam ediyor.

Söylendiği gibi, 2. çeyrekte Tesla, bilançosuna nakit akıtmak için Bitcoin varlıklarının %75’ini satmaya karar verdi. O zamanlar şirket, satılan BTC zulasından 64 milyon dolar kar elde etti. Çin’deki COVID-19 kilitlenmesinin neden olduğu likidite endişeleri Tesla’yı Bitcoin varlıklarını bırakmaya zorladı.

Bitcoin

Üçüncü çeyrek için Tesla, net gelirini 3,3 milyar dolar olarak bildirdi ve otomotiv brüt marjları %27,9’da sabit kaldı. 2021’in aynı döneminde Tesla, 1,62 milyar dolar kar bildirdi. Tesla şefi Elon Musk Çarşamba günü yaptığı kazanç çağrısı sırasında piyasa talebi ve olası hisse geri alımıyla ilgili birkaç soruyu yanıtladı. Musk dedi ki:

“4. çeyrek için mükemmel bir talebimiz olduğunu ne kadar vurgulasam azdır ve ürettiğimiz her aracı görebildiğimiz kadarıyla gelecekte satmayı umuyoruz. Fabrikalar tam hızda çalışıyor ve yaptığımız her arabayı teslim ediyor ve işletme marjlarını güçlü tutuyoruz.”

Ancak Musk, şirketin gelecek yıl “anlamlı bir buyback” yapacağını belirtti. Kurulun onayı ile, 5 milyar ila 10 milyar dolar arasında herhangi bir yerde olabilir. Musk şöyle dedi:

“Apple’ın mevcut piyasa değerini çok aşabileceğimizi düşünüyorum. Aslında, Tesla’nın Apple ve Suudi Aramco’nun toplamından daha değerli olması için potansiyel bir yol görüyorum. Bu, bunun olacağı veya kolay olacağı anlamına gelmiyor” diye ekledi.

 Bitcoin

Hissedarlar ayrıca Musk’a mevcut makroekonomik koşullar ve bunların işleri üzerindeki etkileri hakkındaki görüşlerini de sordular. Tesla şefi şunları söyledi:

“Çin bir tür durgunluk yaşıyor ve Avrupa’da enerji kaynaklı bir tür durgunluk var. Kuzey Amerika’nın sağlığı oldukça iyi, Fed faiz oranlarını olması gerekenden fazla artırıyor ama bence sonunda bunu anlayacaklar ve tekrar aşağı çekecekler.” Musk ayrıca sosyal medya platformu Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alınmasından da bahsetti: Musk, “Bence bu, uzun süredir yok olan ama inanılmaz bir potansiyele sahip bir varlık. Twitter’ın uzun vadeli potansiyeli, şu anki değerinden çok daha büyük” dedi.

Kaynak

Etiketler: