1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Morgan Stanley’in bilinmeyen Bitcoin yatırımı ortaya çıktı

Morgan Stanley’in bilinmeyen Bitcoin yatırımı ortaya çıktı

Morgan Stanley’in bilinmeyen Bitcoin yatırımı ortaya çıktı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wall Street yatırım bankası Morgan Stanley, ABD SEC’e gönderdiği bir dosyaya göre önemli miktarda Bitcoin yatırımına sahip.

Morgan Stanley’in bilinmeyen Bitcoin yatırımı

ABD’nin önde gelen bankalarından Morgan Stanley’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan aylık portföy yatırımları raporunda önemli bir detay dikkatleri çekiyor.

Rapora göre, Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Trust fonuna ait 28,289 hisseye sahip. İlk alındığında 1,23 milyar dolara denk gelen fon hisselerinin şu anda yaklaşık 800.000 dolar değerinde olduğu hesaplanıyor.

Öte yandan bankacılık devinin Bitcoin yatımı aslında hiç de sürpriz değil. Morgan Stanley, Ocak ayında da yine Bitcoin yatırımlarıyla öne çıkan MicroStrategy hisselerinin yaklaşık %10,9’unu satın almıştı. Yine Şubat ayı içerisinde, Morgan Stanley yatırım kolu, Bitcoin’i hedge yatırımları arasına dahil etmeyi düşündüklerini iletmiş ve bu olumlu havanın ardından Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleşmişti.

 

Crypto Experts Join Bitcoin Developer & fmr. Morgan Stanley MD to Appeal  SEC for Regulatory Framework

 

Morgan Stanley bunlarla da kısıtlı kalmadı. Dev banka haziran ayında, Securitize blockchain girişimine 48 milyon dolar yatırım yapma kararı alarak, kripto alanına başka bir alanda giriş yapmış oldu.

Hiç kuşkusuz, Morgan Stanley gibi geleneksel finans dünyasının önde gelen isimlerinin kripto alanına ve Bitcoin’e yatırım yapmaları, kriptonun global anlamada benimsenmesi açısından son derece olumlu gelişmeler.

Bitcoin’de kurumsal çıkış yavaşladı

CoinShares verileri son altı hafta içinde kurumsal Bitcoin ürünlerinden büyük bir fon çıkışı olduğunu bildiriyor. Ancak, son güncellemelerde bu çıkışın haftalık 1,3 milyon dolara kadar gerilediği görülüyor. Daha önce verilerin bilgilerde haftalık çıkış rakamları 89 milyon doları gösteriyordu. Bu noktada geçtiğimiz hafta Grayscale’in 1,3 milyon dolarlık bir giriş gördüğünü de söylememiz gerekir.

Bitcoin yazı anında, son 24 saat içerisinde %4,46 oranında artış göstererek 35,670 dolardan işlem görüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,763.10

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.