1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. MonetaryUnit (MUE) token rehberi: MUE token nedir? MUE haber-yorum ve analz
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

MonetaryUnit (MUE) token rehberi: MUE token nedir? MUE haber-yorum ve analz

MonetaryUnit (MUE) token rehberi: MUE token nedir? MUE haber-yorum ve analz
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MonetaryUnit (MUE token) nedir? Hızlı ve güvenli bir şekilde yollayabileceğiniz, bir kripto paradır. MUE token ile milyonlarca ürün  satın almak için (oyuncak, kahve makinesi veya dizüstü bilgisayar gibi) satın almak veya fatura ve hizmetler ödemek)  kullanabilirsiniz

MonetaryUnit (MUE token) nedir?

mue-token-nedir-monetaryunit-nedir

Bundan 25 sene önce Nobel ödüllü ekonomist Milton Friedman bilgisayarların zamanla finansal düzenleyicilerin yerine geçeceğini söylemişti. Şimdi ise MonetaryUnit (MUE token) projesiyle bu zamanı yaşıyoruz diyebiliriz.

Friedman çalışmasında ABD ekonomik sistemi ve Federal Rezerv para politikasına odaklandı. Federal Rezerv Sistemi’ne (FRS) göre GSYH dışındaki birçok etken de para arzını etkiliyor. Bu da para arzının kısa süreli manipülasyonları için zemin hazırlıyor.

MonetaryUnit (MUE token) ise bu manipülasyonların teorinin uygulamalarıyla nasıl engellenebileceğini göstermek için geliştirildi. MonetaryUnit (MUE token) ekonomik sisteminde kripto para arzı ülkenin GSYH’si ile birlikte hareket ediyor. Bu MonetaryCoin’in üç temel prensibiyle açıklanıyor:

  • Token dağıtma yöntemi olarak Proof-of-Stake
  • Para arzında kontrol fonksiyonunun gerçekleşmesi için Ekonometrik Oracle yazılımı
  • İsteğe bağlı AML-KYC politikası

Bu içerikler benzeri olmayan bir kombinasyon oluşturuyor. Bu kombinasyon ise para arzının algoritmik olarak kontrolünü sağlayan bir ekonomik sistem oluşturmaya izin veriyor.

En güncel kripto para haberlerini okumak için tıklayın.

Algoritmik para arzı

MonetaryCoin tokenleri dünya çapında satın alınma için imkan sunuyor ancak her zaman özel belirli bir ülkeye bağlı kalıyor. İlk olarak EU (MERO) ve Çin (MCHI) için teklifler sunuldu. Başlangıç için sunulan bu tokenler ülkelerin para arzının %1’ine eşit. Bu da ekonomik sistemi uygulamada gösterirken fiat para etkilememek için yeterli bir oran.

MonetaryCoin Ethereum protokolü ERC20 temelli tokenlere sahip. Bunların %10’u ICO’nun 180 gün sürecek ilk aşaması boyunca satışa sunulacak.

Eşsiz Ekonometrik Oracle

Ekonometrik Oracle hükümet kaynaklarından veri analizi yaparak bilgi elde ediyor. İlginç bir şekilde ekonomik faaliyetlerdeki büyümeyi ve düşüşü birlikte dikkate alıyor.

Örneğin, GSYH %3 büyürse oluşturulacak tokenlerin sayısı da %3 artıyor. Aynı şekilde GSYH’nin azaldığı durumlarda özel bir M5 tokeni oluşturmak için geliştiriciler bir akıllı sözleşme hazırlamışlar.

Buna göre GSYH düşüşü sonlandırıp yeniden yükselişe geçtiğinde kullanıcılar M5 tokenlerini borsayı kullanarak herhangi bir tokenle değiştirebilecekler.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

İsteğe bağlı AML-KYC

Bilindiği üzere AML-KLC kara para aklama ve finansal suçları önlemek amacıyla kullanılan politikalar. MonetaryUnit (MUE token)ise kullanıcıların kişisel verilerini onaylama zorunluluğu getirmiyor ancak bir kullanıcı bankalar veya diğer finansal kurumlar ile işbirliği yaparken doğrulaması gerekiyor.  

Kişisel bilgileri ise yalnızca kullanıcı ve banka görebiliyor. Bu bilgiler blockchainde görünmüyor ve off-chainde şifrelenmiş formda saklanıyor.

.

Monetarycoin dağıtımı https://monetaryunit.com adresinde açık durumda.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: