1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Monero (XMR) madenciliği XMR mining nasıl yapılır? Evde Monero madenciliği nasıl yapılır?

Monero (XMR) madenciliği XMR mining nasıl yapılır? Evde Monero madenciliği nasıl yapılır?

Monero (XMR) madenciliği XMR mining nasıl yapılır? Evde Monero madenciliği nasıl yapılır?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rekabetçi kripto para piyasasında Monero (XMR) madenciliği ile öne çıkıyor.

Monero (XMR) madenciliği / XMR mining nasıl yapılır?

Monero, Bitcoin gibi, ödeme göndermek ve almak için kullanılabilecek dijital bir para birimidir.

Monero madenciliği için özel donanım satın almanıza gerek yoktur. Bilgisayarı olan herkes Monero madenciliği yapabilir. Ancak bununla birlikte, donanım ne kadar güçlü olursa, sonuçta o kadar iyi olur.

XMR madenciliği yapmak için birkaç yol var, ama buna girmeden önce bir Monero madencilik havuzunun ne olduğunu bilmeniz gerekiyor.

 

İlgili: Monero nedir? Monero coin (XMR) nedir, nasıl alınır?

 

Monero madencilik havuzu

Madenciliğe başlamadan önce, Monero madenciliği konusunda kendiniz mi madencilik yapacaksanız yoksa bir Monero madencilik havuzuna mı katılacaksınız buna karar vermeniz gerekiyor.

Bir madencilik havuzunda, bir grup Monero madencisi bir araya gelir ve donanımlarının gücünü birleştirir. Bu onlara işlemleri doğrulama şansı verir (evet, rekabet zor!). Madencilikten aldıkları ödül de madencilik havuzu arasında paylaştırılıyor. Çoğu maden havuzu, genellikle %0-2 aralığında olan bir havuz ücreti alır.

İçinde bulunduğunuz madencilik havuzunun toplam donanım gücüne %5 katkıda bulunduğunuzu düşünün… Bu, Monero madencilik havuzunun kazandığı toplam ödüllerin %5’ini de alacağınız anlamına gelir.

Yeni başlayanlar için yalnız madencilik (tek başına madencilik) önerilmez. Madencilik donanımına çok para yatırmaya hazır olmadıkça, solo madencilik size hiçbir ödül kazanmayacaktır.

Piyasadaki birçok Monero madencilik havuzundan seçim yapabilirsiniz. En iyi Monero madencilik havuzlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz.

MineXMR.com

Havuz Ücretleri:  % 1

Madenci Sayısı: 32157

SupportXMR.com

Havuz Ücretleri: % 0.6

Madenci Sayısı: 10339

xmr.nanopool.org

Havuz Ücretleri: 1%

Madenci Sayısı: 30132

monero.crypto-pool.fr

Havuz Ücretleri: 2%

Madenci Sayısı: 2191

 

İlgili: Güncel Monero XMR coin haber gündem ve gelişmeler

 

 

monero madenciliği
Monero madenciliği

 

Monero madenciliği için gerekli donanım

Madenciliğin en önemli kısmı doğru Monero madencilik donanımına sahip olmaktır. Donanımın yanı sıra, bir Monero madencilik havuzuna bağlanmanıza yardımcı olmak için Monero madencilik yazılımına da ihtiyacınız vardır.

 XMR madenciliği için özel ASIC’lere ihtiyacınız yok. Bir CPU veya GPU kullanılarak yapılabilir. Ancak devam etmeden önce, donanımınızı seçerken en önemli iki faktörü bilmeniz gerekir.

Şunu aramalısınız:

Yüksek hash hızı – Hash hızını, donanımın işlem gücü olarak düşünebilirsiniz

Düşük elektrik tüketimi – Elektrik madenciliğin en büyük maliyetidir

Şimdi en popüler üç donanım ve yazılım seçeneğini anlatacağım:

Merkezi İşlem Birimi (CPU) Madenciliği

Mevcut CPU’nuzu kullanmayı seçebilir veya yeni bir CPU satın alabilirsiniz. Yeni bir CPU almayı planlıyorsanız, AMD Opteron ve Intel Xeon CPU’lar önerebileceğim iki ürün.

AMD Opteron 627:

 

Hash Hızı – 415 H / s

Xeon L5640:

 

Hash Hızı – 130 H / s

İstediğiniz CPU’ya sahip olduğunuzda, Monero madencilik yazılımını indirmeniz gerekecektir. En popüler Monero madencilik yazılımlarından biri olduğu için XMR-STAK-CPU’yu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Windows kullanıyorsanız, xmr-stak-cpu-win64.zip dosyasını indirmelisiniz (aşağıdaki anlık görüntüde gösterilmiştir). Kaynak kodunu kendiniz derleyemediğiniz sürece XMR Stak % 2 geliştirme ücreti alır.

monero madenciliği

 

İlgili: Monero XMR coin güncel fiyat tahmini; 2020-2025

Zaten bir CPU’nuz varsa madenciliğe başlamak sadece birkaç dakika sürer! Sadece yazılımı yükleyin, bir maden havuzuna katılın ve artık hazırsınız demektir.

 

AMD grafik işlem birimi (GPU) ile madencilik

Monero madenciliği konusunda ciddiyseniz, GPU kullanmak daha iyi bir seçenektir. Daha büyük bir yatırım gerektirse de, önemli ölçüde daha yüksek bir hash gücü sunar.

AMD grafik kartları GPU Monero madenciliği için mükemmel bir seçenektir. Bir AMD R9 280x satın almayı düşünün veya en yeni AMD Radeon Rx 580’i tercih edin.

AMD R9 280x:

 

Hash gücü- 500 H / s

AMD Radeon Rx 580:

 

Hash gücü – 575 H / s

Grafik kartını PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza taktıktan sonra, CPU madenciliği ile aynı adımları izleyin.

 

Yazılımı bilgisayarınıza yükledikten sonra, istediğiniz havuza katılabilmeniz için havuz ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir.

Nvidia GPU ile madencilik

Nvidia grafik kartı kullanmak, Monero madenciliği yapmak için popüler bir yoldur. Seçebileceğiniz birkaç model var, hepsi bütçenize bağlı. Aşağıdakilerden birini kullanmayı düşünmelisiniz:

Nvidia GTX 1070:

 

Hash gücü – 505 H / s

Nvidia GTX 1080:

 

Hash gücü – 600 H / s

Yazılım söz konusu olduğunda, XMR-STAK-NVIDIA kullanılabilir, ancak CCMiner daha iyi bir seçenek olarak kabul edilir. Windows işletim sistemi kullanıyorsanız ccminer-x64-2.2.4-cuda9.7z’yi seçtiğinizden emin olun.

XMR mining ikili dosyalarını indirme

Monero madenciliği Monero (XMR) madenciliği XMR mining nasıl yapılır? Evde Monero madenciliği nasıl yapılır?

Bunlar, Monero madencilik donanımı ve Monero madencilik yazılımının bir kombinasyonunu kullanarak Monero madenciliği için en iyi yöntemlerden bazılarıdır. Ancak, madenciliğe başlamadan önce son bir şey var – Monero cüzdanınızı kurun.

Monero Cüzdan

Bir Monero cüzdanı seçme konusunda çok fazla seçenek yok. Donanım cüzdanları (en güvenli olarak kabul edilir) artık Monero için de mevcuttur: Trezor ve Ledger tarafından desteklenmektedir.

Monero resmi sitesinde de listelenen en popüler cüzdanlardan ikisi:

MyMonero web cüzdanı: Web sitelerine gidin ve kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturun.

Monerujo: Bu, yalnızca Android cihazlar için kullanılabilen bir mobil cüzdan.

 

Canlı Monero fiyatı: $ 155.36

 

Monero madenciliği yapmak kârlı mı?

Monero madenciliği, Bitcoin madenciliğine göre hem daha ekonomik hem daha kârlıdır.

Monero madenciliği yapmaya değer mi?

İster inanın ister inanmayın, Monero madenciliği kesinlikle buna değer! İhtiyacınız olan tek şey bir CPU veya bir GPU olduğundan herkes XMR madenciliği yapabilir. Ayrıca, Bitcoin madenciliğine göre daha fazla kar elde edebilirsiniz.

1 Monero kazmak ne kadar zaman alıyor?

Monero bloku her iki dakikada bir tamamlanıyor ve şu anki blok ödülün 4.99 XMR, basit bir hesap yaparsak her 24 saniyede 1 XMR kazılıyor.

Telefondan Monero kazılıyor mu?

Evet, bunun Android markette bazı uygulamalar var. Bunlardan biri MinerGate’dir. Şu anda Google Play Store’daki en popüler Monero madenciliği uygulaması Coinhive’dir. Uygulama, aynı Coinhive hesabını kullanarak birden fazla cihazda madencilik yapmanıza olanak tanıyan, genel anahtar desteği de dahil olmak üzere bir dizi öne çıkan özelliğe sahiptir.

Dizüstü bilgisayardan Monero kazmabilir miyim?

Evet, kazabilirsiniz. Monero madenciliği Zcash ve Ethereum madenciliği kadar kolaydır. CPU’nuzla, hatta eski dizüstü bilgisayarlarınızı kullanarak XMR madenciliği yapabilirsiniz. Madencilik yazılımının indirilmesi, yüklenmesi ve yapılandırılması sürecinin tamamı maksimum 20 dakika sürer.

https://www.youtube.com/watch?v=yhQl4CVV6ac10
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: