1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Milyarder yatırımcı itiraf etti: Bitcoin’in başarısını çekemiyorum

Milyarder yatırımcı itiraf etti: Bitcoin’in başarısını çekemiyorum

Milyarder yatırımcı itiraf etti: Bitcoin’in başarısını çekemiyorum
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder yatırımcı ve iş adamı, Bitcoin’in başarısından nefret ettiğini itiraf etti. Bu açıklamaları viral olan söz konusu yatırımcı aynı zamanda Warren Buffett’in de yakın arkadaşı. Öyle görünüyor ki bu milyarderlerin lider kripto para konusundaki görüşleri örtüşüyor.


Bitcoin’in başarısını çekemediğini itiraf eden milyarder

Öyle görünüyor ki Berkshire Hathaway grubu ve üyelerinin Bitcoin’i kabul etmesi yakın bir zamanda gerçekleşmeyecek. Berkshire Hathaway’in yıllık toplantısından bir video viral oldu. Burada milyarder yatırımcı, iş adamı ve mevcut Berkshire Hathaway Başkanı Charles Thomas Munger, Bitcoin ile ilgili görüşlerini dile getiriyor. Ancak maalesef bu görüşler Bitcoin lehine değil. Munger, lider kripto parayı neden sevmediğini açıklıyor.

Öyle görünüyor ki Munger’in yakın çevresi Bitcoin ile ilgili eleştiren görüşlerini biliyor. Munger ayrıca Bitcoin’in son yıllardaki başarısından hoşnut olmadığını da açıklamaktan çekinmiyor. Munger şöyle diyor:

“Beni tanıyanlar biliyor. Tabii ki Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum.”

Bunun sebebi ise ona göre Bitcoin’in her türlü suçluların rahatlıkla erişebileceği bir araca dönüşmesi. Buna ilave olarak finansal bir varlık olarak da Bitcoin’i sorguluyor. Ona göre büyük çoğunlukla bir trend olan bir varlığa yatırım yapma fikri doğru değil.

Milyarder yatırımcı şöyle konuşuyor:

“… Adam kaçıranlar, gaspçılar ve diğerleri için bu kadar yararlı bir para birimini hoş karşılamıyorum. Ayrıca, havadan yeni bir finansal ürün icat eden birine milyarlarca doların akmasından da hoşlanmıyorum.”

Charles Thomas Munger, diğerlerinin de bu varlığı eleştirerek açık yönlerini bulmaları gerektiğini belirtiyor.

Öyle görünüyor ki Warren Buffett de bu görüşlere katılıyor. Buffett ise Bitcoin’in medeniyete bir kötülük olduğuna inanıyor.

İlgili – Bugüne kadar Bitcoin balon diyen ünlüler kimler?

Warren Buffett de Bill Gates gibi Bitcoin hayranı değil. Gates, Bitcoin ile ilgili çok uzun açıklamalar yapmadı şimdiye kadar. Buffett ise kripto paraları bir kumar olarak görüyor ve yatırımcılarını da sonlarının pek hoş olmayacağı konusunda uyarıyor.

Buffett daha önce Munger’i yakın arkadaşı ve ortağı olarak adlandırmıştı. Her ikisinin de olumsuz görüşlerinden dolayı bu iki milyarderin Bitcoin’e yatırım yapma fikrine ısınması daha uzun zaman alabilir.

Kaynak

Etiketler: