1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’da 3,000 doların üzerinde yeni rekor – İşte, sebebi

Ethereum’da 3,000 doların üzerinde yeni rekor – İşte, sebebi

Ethereum’da 3,000 doların üzerinde yeni rekor – İşte, sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın ikinci en büyük kripto parası Ethereum (ETH) bugün 3,000 dolar seviyesini geçerek yeni rekor kırdı. ETH’deki bu rallinin başlıca sebebi ise Avrupa Yatırım Bankası ile ilgili çıkan haberler. ETH 3050 dolar seviyesine yaklaştı.


Ethereum ilk defa 3,000 dolar seviyesini kırdı

Piyasa değerine göre dünyanın ikinci en büyük kripto parası Ethereum, Asya işlemleri sırasında bugün 3,000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor kırdı. Bu yazı hazırlanırken ETH-USD paritesi Bitstamp borsasında 3,049 dolardan (TSİ 06.20) işlem görüyor.

Ethereum’da 3,000 doların üzerinde yeni rekor – İşte, sebebi

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Peki, Ethereum’un geçen hafta başlayan rallisinin bu hafta da devam etmesinin arkasındaki sebepler neler? En başta Avrupa Yatırım Bankası (European Investment Bank – EIB) ile ilgili haber geliyor. Bu habere göre EIB, Ethereum blockchain ağı üzerinde dijital bono satışları başlatabilir. Bu haber üzerinde ETH fiyatı yüzde 3’ten fazla yükselerek yeni rekor kırdı.

Bununla Ethereum’un yılın başından bu yana olan yükselişi yüzde 300’ün üzerine çıktı. Bitcoin’in yüzde 95 olan yılın başından günümüze kadarki yükselişinin kat kat üstünde bir değer artışı.

ETH, Ethereum blockchain ağında işlemleri gerçekleştiren bir kripto para. Aynı zamanda Bitcoin’den sonra piyasa büyüklüğüne göre dünyanın en büyük kripto parası.

Bu arada ETH’deki yükselişe sebep olan Avrupa Yatırım Bankası ile ilgili haber ise Bloomberg’den gelmişti. İsmi açıklanmayan bir kaynağa dayandırılan habere göre, EIB iki yıllık 100 milyon Euro değerinde dijital bonolar çıkaracak.

Öte yandan ETH’nin 3,000 doları geçtiği bir ortamda Bitcoin de 58,000 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: