1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Milyarder Tim Draper, Bitcoin için 250.000 dolar dedi ve tarihini açıkladı

Milyarder Tim Draper, Bitcoin için 250.000 dolar dedi ve tarihini açıkladı

Milyarder Tim Draper, Bitcoin için 250.000 dolar dedi ve tarihini açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder girişimci Tim Draper, Bitcoin (BTC) fiyatının 250.000 dolar gibi çok büyük bir hedefe doğru ilerlediğini söylüyor. Bu BTC tahmininin ne zaman gerçekleşeceğini de açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.


Milyarder Tim Draper, Bitcoin için 250.000 dolar dedi ve tarihini açıkladı

Observer’e yeni bir röportaj veren milyarder girişimci Tim Draper, Bitcoin fiyatının parabolik rallinin başlangıcında olduğunu söylüyor. Ünlü isme göre, BTC fiyatı bahsettiği ralli sonucu iki yıldan daha kısa bir sürede yüzde 900’lük bir değer artışı kaydedecek.

Draper, Aralık 2022’de yaptığı açıklamada, bahsettiği hedefin alt ay içinde görüleceğini söylemişti. Tam da sektörün en büyüklerinden olan kripto para borsası FTX’in çökmesinden sonra böyle bir açıklama yapmıştı. Çünkü yatırımcıların Bitcoin gibi yüksek kaliteli ve merkezsiz dijital varlıklara sığınmak isteyeceğini düşünüyordu.

Draper, daha önceki tahmininde belirttiği gibi Bitcoin fiyatının Haziran’a kadar istediği seviyeyi göremeyebileceğini belirtiyor. Buna göre de 250.000 dolar tahmini süresini gelecek yılın sonuna kadar uzatıyor. Şöyle diyor:

“Ben neredeyse yüzde 100 eminim ki 18 ay içinde haklı çıkacağım.”

İlgili – Bitcoin fiyatında yükseliş sonrası oluşan 2 kritik direnç: Güncel BTC teknik analizi

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD paritesi grafiği Kaynak: TradingView

Coinbase, Hotmail, Skype, Tesla ve Twitter gibi şirketlere yatırım yapan girişimciler de FTX’in çöküşünün yatırımcılar için uyanma çağrısı olduğunu söylüyor. Çünkü merkezli kuruluşlar tarafından yönetilen kripto paralara yapılan yatırımlar risk altında. Draper ise şöyle diyor:

“Bitcoin, Tezos, Bitcoin Cash, Aragon ve Cardano gibi merkezsiz kripto paralar, merkezli kripto paralardan çok daha iyi. Ben hala bir yatırımcının neden merkezli kripto para bulunduracağını anlamıyorum. Tabii XRP ya da ETH gibi özel bir amacı yoksa.

Aslında FTX/FTT yeterli bir ders olmalıydı.”

Bitcoin fiyatı son birkaç günde inanılmaz bir yükseliş kaydederek 26.000 doların üzerinde işlem gördü şimdi de 24.500 dolar bölgesine döndü.

İlgili – Doğru tahminleri ile ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum rallisi açıklaması

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: