1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatında inanılmaz yükseliş: Düşüş bekleyenlerin 320 milyon dolarlık kaybı

Bitcoin fiyatında inanılmaz yükseliş: Düşüş bekleyenlerin 320 milyon dolarlık kaybı

Bitcoin fiyatında inanılmaz yükseliş: Düşüş bekleyenlerin 320 milyon dolarlık kaybı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı muhteşem bir yükselişle 26.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu yükseliş, BTC fiyatında düşüş bekleyerek pozisyon oluşturanlara büyük bir darbe vurdu. Son yaşanan gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin fiyatında inanılmaz yükseliş: Düşüş bekleyenlerin 320 milyon dolarlık kaybı

Bitcoin fiyatın son günlerdeki toparlanma ile düşüş sırasındaki kayıplarını telafi etti. Hatta 25.000 doları direncini kırarak yükselmeye devam etti. Bu sürpriz yükseliş sonucu lider kripto para BTC 26.000 dolar seviyesini de kırdı geçti. Kripto para borsası Bitstamp’te kısa süre önce 26.533 dolarda günün zirvesini kaydetti.

BTC fiyatındaki bu hızlı yükseliş, son 24 saatte 320 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı. Düşüş bekleyerek pozisyon açan traderler, pozisyonlarını tamamlamak için mücadele ediyor.

İlgili – Ünlü analist, yükseliş beklediği 3 altcoini açıkladı

Bitcoin fiyatında inanılmaz yükseliş: Düşüş bekleyenlerin 320 milyon dolarlık kaybı

BTC/USD paritesi fiyat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Doğru tahminleri ile ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum rallisi açıklaması

Sadece beş gün önce Bitcoin fiyatı 19.662 dolarda dip yapmıştı. Bu düşüşü ise ilk önce kripto dostu bir banka olan Silvergate’in çökmesi tetiklemişti. Tabii ardından geleneksel finansal piyasalardan başka bir negatif haber de gelmişti. Bu sefer ABD’de Silicon Valley Bank krizi patlak verdi. Tüm bu gelişmeler kripto para fiyatlarının çökmesine yol açmıştı.

Ancak kısa süre önce gelen haberler Bitcoin ile birlikte diğer piyasalarda yükselişlere yol açtı. ABD hükümetinin bankacılık sisteminin yaralarını sarmak için harekete geçmesi BTC ve diğer kripto paraların toparlanması ve ralli yapmasına sebep oldu. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki hızlı yükselişin 2 önemli sebebi

Uzun lafın kısası, bir dizi dış faktörlerden dolayı büyük ve keskin bir düşüş yaşayan Bitcoin ve kripto para fiyatları hızlı bir toparlanmadan sonra yükselişe devam ediyor. Bu yazı hazırlanırken 26.533 dolarda zirve yapan Bitcoin fiyatı bir miktar gerileme ile 26.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: