1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Milyarder Mike Novogratz’tan önemli Bitcoin açıklaması

Milyarder Mike Novogratz’tan önemli Bitcoin açıklaması

Milyarder Mike Novogratz’tan önemli Bitcoin açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin’in mevcut durumu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ona göre son 6 ayda BTC’de dikkat çeken değişimler var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Milyarder Mike Novogratz’tan önemli Bitcoin açıklaması

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz altı ay içinde boğa Bitcoin görünümünün daha da güçlendiğini ifade ediyor.

CNBC’ye verdiği yeni röportajında değerlendirmelerde bulunan Novogratz, 2023’te şimdiye kadar istikrarlı bir bireysel yatırımcı ticareti olduğunu söylüyor. Buna ek olarak spot Bitcoin exchange-traded funds (ETF) çıkarılması ile ilgili güçlü ihtimallerin sahip olduğu boğa BTC öngörüsünü daha da güçlendirdiğini kaydediyor. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin ek bir benimsenme döngüsüne sahip değil mi? Bu yıl Bitcoin’e güç veren şey bireysel yatırımcılar oldu. Almaya devam ettiler ve bu alımlara devam ediyorlar. Şimdi ETF de geliyor. Bugün Bitcoin konusunda long olmaya daha yatkınım. Özellikle de geçtiğimiz altı ay ile kıyaslandığında. Altı ay önce çok korkunçtu. Şimdi ise gelecek daha net olmaya başladı.”

İlgili – Ünlü analistten önemli Bitcoin ve XRP açıklaması: Konsolidasyonla zayıflığı karıştırmayın!

Novogratz, şu an Bitcoin ile düzenleyiciler ve merkez bankaları arasında bir gerginlik olduğunu söylüyor. Buna rağmen Bitcoin’in benimsenmesinin artmaya devam edeceğine inanıyor. Özellikle de lider kripto paranın geçtiğimiz birkaç yıl içinde üst düzey skandallar ve yüksek faiz oranı artışlarının olduğu bir ortamda hayatta kalabilmesine dikkat çekiyor.

Bitcoin, altı ay önce yaşanan FTX skandalından büyük darbe almış ve 16.000 dolar seviyesine düşmüştü.

Ünlü milyarder, Bitcoin’in dijital altın ve bir değer saklama aracı olduğuna inandığını söylüyor. Bu durum da merkez bankalarının gergin olmasına yetiyor. Ancak buna rağmen bir kere Bitcoin’in piyasaya çıktığını ve artık kalıcı olduğunu ifade ediyor. Çünkü benimsenme döngüsü devam ediyor. Ona göre BTC çok büyük bir fikir ve büyük fikirleri öldürmek zor.

İlgili – Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı

İşte, ünlü ismin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: