1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Galaxy Digital’de 1.2 milyar dolarlık dev alım!

Galaxy Digital’de 1.2 milyar dolarlık dev alım!

Galaxy Digital’de 1.2 milyar dolarlık dev alım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mike Novogratz’ın kripto bankası Galaxy Digital, 1.2 milyar dolarlık bir alım yapıyor. Öyle görünüyor ki kripto banka başka bir kripto hizmetleri sağlayıcısını alıyor.


Galaxy Digital, kripto muhafaza şirketini alıyor

Kripto para basını, Galaxy Digital ile ilgili bir haberi son dakika olarak duyurdu. CoinDesk’te yer alan habere göre, Mike Novogratz’ın kurduğu ve yöneticiliğini yaptığı kripto yatırım bankası Galaxy Digital, 1.2 milyar dolarlık dev bir fiyata kripto muhafaza hizmeti sağlayan BitGo’yu satın alıyor.

BitGo hissedarları, yaklaşık 265 milyon dolar nakit para ve şirketin yakın zamanda çıkarılan 33.8 milyon hissesini alacak. Bununla da bu satışın toplam maliyeti 1.2 milyar dolar civarında hesaplanıyor. Kanada’da halka açık olan Galaxy Digital, bu adımı ile ABD’de de halka açılma yönündeki planını gerçekleştirmeye başlıyor.

Mike Novogratz, kripto sektörünün en büyük destekçisi ve erken dönem Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarından. Novogratz ayrıca 2015 yılında Wall Street’ten ilk defa ETH alan isim. O zaman 500,000 ETH aldığında Ethereum fiyatı da yaklaşık 0.99 dolardı.

İlgili – İngiltere Merkez Bankası’nın duvarındaki ilginç Bitcoin detayı!

BitGo nedir?

BitGo, kurumsal şirketler için dijital para muhafaza, güvenliği, ticareti ve finansı alanında hizmet veren lider şirketlerden biri. Şirketin genel merkezi Kaliforniya’da bulunuyor. BitGo 2013 yılında Mike Belshe ve Ben Davenport tarafından kuruldu. Şirket, riski yönetmek için anahtarların birkaç sahip arasında paylaştırıldığı çok imzalı bir Bitcoin cüzdan hizmeti sunuyor.

Galaxy Digital ne iş yapar?

Galaxy Digital, 2018 yılında eski serbest yatırım fonu yöneticisi Michael Novogratz tarafından kurulan bir kripto para ve dijital varlık ticareti bankasıdır. Firma, varlık yönetimi, işletmeler için danışmanlık hizmetleri, ticaret ve başlangıç aşamasındaki girişimlerden tam teşekkülle faaliyet gösterenlere kadar şirketlere ana yatırım dahil olmak üzere birçok hizmet sunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.