1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İngiltere Merkez Bankası’nın duvarındaki ilginç Bitcoin detayı!

İngiltere Merkez Bankası’nın duvarındaki ilginç Bitcoin detayı!

İngiltere Merkez Bankası’nın duvarındaki ilginç Bitcoin detayı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Merkez Bankası Bank of England’ın duvarına yansıtılan yazı herkesin dikkatini çekti. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası’nın duvarındaki ilginç Bitcoin detayı

İngiltere Merkez Bankası Bank Of England (BoE), son zamanlarda merkez bankası dijital para biriminin yaygınlaştırılması için çalışmalara başladı. Hatta bunun için geçtiğimiz günlerde iş ilanları dahi açtı.

Bir kripto kullanıcısı İngiltere Merkez Bankası’nın mevcut para politikasına ilişkin hayal kırıklığını değişik bir şekilde ifade etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Twitter kullanıcı Dominic Frisby tarafından paylaşılan fotoğraflarda bilinmeyen bir kişi tarafından“Bitcoin bunu düzeltir” yazısı  BoE ve İngiltere Parlamentosu’nda dış duvarlarına yansıtıldı. Lazerle yansıtılan yazı NFT belirteci içerisinde ve tasarımcısının imzasını taşıyor.

https://twitter.com/DominicFrisby/status/1388448025970884609
https://twitter.com/DominicFrisby/status/1388452882954035201

Dünyanın dört bir yanındaki birçok finans kurumu, Mart 2020’den bu yana salgının getirdiği kısıtlamalar ve ekonomik belirsizliklerle boğuşuyor. Dünya ekonomisi salgın şartlarına uyum sağlamakta zorlanıyor. BoE, o zamandan beri milyarlarca dolarlık devlet tahvili ve şirket borcu satın aldı.

İngiltere Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde “Britcoin” olarak adlandırılan dijital para birimi ile ilgili bir çalışma grubu kuracağını açıklamıştı. Anonim Bitcoin kullanıcısının mesajı neden şimdi yansıttığı bilinmiyor ancak para politikasından memnun olmayan ve Bitcoin’in bu dönemlerde en güvenli liman olduğunu düşünenler dünyanın her yerinde olduğu gibi İngiltere’de de var.

Covid-19 salgını sonrası birçok ülke karşılıksız para basıyor tartışmaları arasında salgının yarattığı tahrip gücünü de azaltmaya çalışıyor. Finansal sistemde meydana gelen değişimler merkez bankalarını yeni açılımlar yapmaya zorluyor. Dijital para birimleri de bunlardan biri. Birçok ülke resmi dijital para birimleri üzerinde çalışmalara başladı. İngiltere’de geçtiğimiz hafta açıklama yaparak dijital para için bir araştırma ekibi kuracağını ilan etmişti.

Kaynak