1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Microstrategy’ye rekor talep, konuşulan para müthiş!!

Microstrategy’ye rekor talep, konuşulan para müthiş!!

Microstrategy’ye rekor talep, konuşulan para müthiş!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in en önde gelen savunucularından Michael Saylor’un liderliğindeki Microstrategy geçtiğimiz günlerde yeni BTC alımı için borçlanmaya gideceğini duyurmuştu. Gelen talep müthiş oldu.

Microstrategy’nin tahvil ihracına rekor talep, konuşulan para müthiş!!

Wall Street’te listelenen Microstrategy kendi öz kaynakları yanında ihraç ettiği tahvillerle de BTC alımı yapıyor. Son olarak, hafta başında 400 milyon dolarlık yeni tahvil ihracı yapacağını duyuran Microstrategy, salı günü borçlanma hedefini 500 milyon dolara çıkaracağını duyurdu. Bugün gelen haberler ise tahvillere olan talebin beklenenin çok daha üzerinde olduğunu ortaya koyuyor.

Bu tür tahviller genellikle daha agresif getiriler sunarken, daha yüksek temerrüt riski taşır. Raporlara göre, %6,25 ve %6,5 civarındaki daha önceki fiyatlandırma tartışmalarından sonra %6,125 getiri ile satıldığı bildirilen güvenli tahvillere teklif verme konusunda yatırım bankası Jeffries öncülük etti.

Bonds for Bitcoin? Hope MicroStrategy CEO Michael Saylor Has Friends -  Bloomberg
Michael Saylor

 

Bilindiği gibi Microstrategy 2021 yılı başında yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 20.000 BTC satın almış, yılın ilk çeyreği sonunda ise tanesi 55 bin dolardan bir kaç yüz BTC alımı daha gerçekleştirmişti. Bu son tahvil ihracı ile birlikte şirket yılın ilk yarısında BTC alım sayısını üçe çıkarmış olacak. Şirket şu an itibariyle tanesi ortalama 25 bin dolardan 90.000’den fazla BTC’ye sahip.

 

Microstrategy tahvil ihracı talep patlaması yaşıyor

Bu, MicroStrategy’nin ilk “ilk”i değil. Şirket ayrıca yönetim kuruluna Bitcoin ile ödeme yapan ilk şirketlerden biriydi ve Saylor, şirketin Bitcoin’i entegre eden değiştirilmiş bir kurumsal stratejiye sahip olan ilk şirket olmasına öncülük etti. Saylor’un aşırı Bitcoin ilgisi eleştiri konusu olsa da MicroStrategy’nin iş zekası ürünleri önemli Fortune 500 şirketlerinden ilgi görmeye devam ediyor.

Bu haftaki tahvil arzı, yalnızca türünün ilk örneği olmasıyla değil, aldığı yanıtla da dikkat çekiyor. Şirket, tekliflerini not olarak 500 milyon dolara çıkardı, ancak raporlara göre çok sayıda hedge fon da dahil olmak üzere teklif için 1.5 milyar doların üzerinde sipariş aldı. Son Bitcoin düşüşüne rağmen, büyük yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin devam ediyor olması piyasa için oldukça pozitif bir durum.

 

microstrategy Microstrategy'ye rekor talep, konuşulan para müthiş!!
Microstrategy hisselerinin NASDAQ görünümü. Kaynak: TradingView

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: