1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MicroStrategy’den sezon açılışı gibi Bitcoin alımı

MicroStrategy’den sezon açılışı gibi Bitcoin alımı

MicroStrategy’den sezon açılışı gibi Bitcoin alımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy bugün yaptığı bir basın duyurusu ile Bitcoin satın aldığını ilan etti. 

MicroStrategy’den sezon açılışı gibi Bitcoin alımı

Bitcoin ve kripto para piyasasının en güçlü kurumsal aktörlerinden MicroStrategy, 15 Şubat-4 Nisan aralığında toplam 4.167 BTC satın aldı.

5 Nisan’da yapılan açıklamada, BI şirketinin bu süreçte, toplam 190,5 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığı duyuruldu. MicroStrategy BTC’leri ortalama 45714 dolardan satın aldı.

Michael Saylor’un CEO’luğunu yaptığı, MicroStrategy en son 29 Kasım’da 7000 BTC alarak Bitcoin stokunu genişletmişti.

Hararetli bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor’un şirketi toplam Bitcoin adetini, 129.218’e çıkarmış oldu. Yine şirketten yapılan açıklamaya göre, MicroStrategy BTC’lerinin maliyeti BTC başına ortalama 30.700 dolar olarak gerçekleşti. Şirket BTC’lerinin şu anki değeri 6 milyar dolara yaklaşmış durumda.

 

MicroStrategy

Bilindiği gibi ateşli bir Bitcoin boğası olan Michael Saylor, Türk Lirasında yaşanan devalüasyon sonrası, Türkiye’yi hazinesinde Bitcoin tutmaya çağırmış ve bu yönde paylaşımlarda bulunmuştu.

Öte yandan Bitcoin için ciddi düşüş ihtimali görenler, bu tür kurumsal alımlar sonrasında stratejilerini tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,842.46

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

MicroStrategy’den tam 7 bin Bitcoin’lik alım, hem de bakın kaç dolardan!

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.