1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin piyasası için 2 önemli haber

Bitcoin piyasası için 2 önemli haber

Bitcoin piyasası için 2 önemli haber
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ile ilgili yaşanan önemli gelişmeler BTC fiyatı üzerinde de etkili oluyor. Pozitif haberlerin fiyatı yükseltme etkisi şimdiye kadar birçok defa gözlemlendi. Şimdi de BTC ile ilgili 2 önemli ve pozitif haberi birden paylaşalım.


Bitcoin piyasası için 2 önemli haber

Bitcoin fiyatı 2022 yılı başında önemli ölçüde düzeltme yaptı. Şimdi dip seviyelerinden yükselme girişiminde. BTC fiyatına pozitif etki yapabilecek önemli haberlerden biri zengin bir ismin Bitcoin konusundaki yorumu ile ilgili.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Milyarder yatırımcıdan Bitcoin önerisi

Ricardo Salinas Pliego, Meksikalı milyarder iş adamı ve Grupo Salinas’un kurucusu. Bitcoin Magazine’nde yer alan habere göre, milyarder yatırımcı koruma için BTC almayı tavsiye etmiş. Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) Twitter üzerinden olayı şöyle duyurdu:

“Milyarder Ricardo Salinas Pliego: Koruma için Bitcoin alın ve soğuk cüzdanlarda tutun.”

Bu tweete yorumda bulunan bir kullanıcı ise Pliego’nun muhtemelen şimdiye kadar çok Bitcoin aldığını söyledi.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1511275224876081152?s=20&t=O9LtoTvcjkkmzrNk-qnUrw

Asırlık bankadan Bitcoin adımı

1892 yılında kurulan ABD’nin Teksas eyaleti merkezli bir banka olan Laredo Ulusal Bankası, tüm çalışanlarına Bitcoin ücreti seçeneği sunmaya başlayacak. Bitcoin Magazine olayı şöyle duyurdu:

“Yeni: Teksas bankası Laredo, tüm çalışanlarına Bitcoin ücreti seçeneği sunuyor. Bitcoin Tasarruf Plan’ı ile çalışanlar ücretlerinin bir kısmını otomatik olarak BTC’ye dönüştürebilir.”

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1511309445044883456?s=20&t=47YOUJhEy2t68Cm9NFlVuQ

Öyle görünüyor ki artık bankalar da artan oranda Bitcoin’in bir koruma ve tasarruf aracı olmaya başladığını kabul ediyor. Laredo bankasının bu adımı da bunu gösteriyor.

Sadece bankalar ve finansal kuruluşlar değil. Kripto para projeleri de kendi ekosistemlerinde Bitcoin’i bir rezerv para olarak kullanmaya başladı. Örnek olarak Terra’nın son dönemde yaptığı Bitcoin alımlarını gösterebiliriz. Terra, BTC’leri stabil coinin fiyatında istikrar sağlamak için rezerv para olarak kullanacak.

İlgili – 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

Etiketler: