okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
68.624,02 USDT
eth
ETH
-2.35%
Ethereum
3.694,57 USDT
bch
BCH
0.02%
Bitcoin Cash
491,24 USDT
xrp
XRP
0.83%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.22%
Litecoin
84,42 USDT
bnb
BNB
0.06%
Binance Coin
599,63 USDT
sol
SOL
-5.19%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-1.31%
Avalanche
38,01 USDT
ada
ADA
-1.71%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
7,24 USDT
doge
DOGE
3.17%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.42%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin piyasası için 2 önemli haber

güzel haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ile ilgili yaşanan önemli gelişmeler BTC fiyatı üzerinde de etkili oluyor. Pozitif haberlerin fiyatı yükseltme etkisi şimdiye kadar birçok defa gözlemlendi. Şimdi de BTC ile ilgili 2 önemli ve pozitif haberi birden paylaşalım.


Bitcoin piyasası için 2 önemli haber

Bitcoin fiyatı 2022 yılı başında önemli ölçüde düzeltme yaptı. Şimdi dip seviyelerinden yükselme girişiminde. BTC fiyatına pozitif etki yapabilecek önemli haberlerden biri zengin bir ismin Bitcoin konusundaki yorumu ile ilgili.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Milyarder yatırımcıdan Bitcoin önerisi

Ricardo Salinas Pliego, Meksikalı milyarder iş adamı ve Grupo Salinas’un kurucusu. Bitcoin Magazine’nde yer alan habere göre, milyarder yatırımcı koruma için BTC almayı tavsiye etmiş. Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) Twitter üzerinden olayı şöyle duyurdu:

“Milyarder Ricardo Salinas Pliego: Koruma için Bitcoin alın ve soğuk cüzdanlarda tutun.”

Bu tweete yorumda bulunan bir kullanıcı ise Pliego’nun muhtemelen şimdiye kadar çok Bitcoin aldığını söyledi.

Asırlık bankadan Bitcoin adımı

1892 yılında kurulan ABD’nin Teksas eyaleti merkezli bir banka olan Laredo Ulusal Bankası, tüm çalışanlarına Bitcoin ücreti seçeneği sunmaya başlayacak. Bitcoin Magazine olayı şöyle duyurdu:

“Yeni: Teksas bankası Laredo, tüm çalışanlarına Bitcoin ücreti seçeneği sunuyor. Bitcoin Tasarruf Plan’ı ile çalışanlar ücretlerinin bir kısmını otomatik olarak BTC’ye dönüştürebilir.”

Öyle görünüyor ki artık bankalar da artan oranda Bitcoin’in bir koruma ve tasarruf aracı olmaya başladığını kabul ediyor. Laredo bankasının bu adımı da bunu gösteriyor.

Sadece bankalar ve finansal kuruluşlar değil. Kripto para projeleri de kendi ekosistemlerinde Bitcoin’i bir rezerv para olarak kullanmaya başladı. Örnek olarak Terra’nın son dönemde yaptığı Bitcoin alımlarını gösterebiliriz. Terra, BTC’leri stabil coinin fiyatında istikrar sağlamak için rezerv para olarak kullanacak.

İlgili – 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.