1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Microstrategy dipten Bitcoin almak için düğmeye bastı

Microstrategy dipten Bitcoin almak için düğmeye bastı

Microstrategy dipten Bitcoin almak için düğmeye bastı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto dünyasının önde gelen Bitcoin yatırımcılarından Microstrategy yeni BTC alımı yapacağını duyurdu.

Microstrategy dipten Bitcoin almak için düğmeye bastı

Microstrategy şirketinden bugün yapılan bir açıklama ile, yeni Bitcoin alımı için 400 milyon dolarlık teminatlı senet satışı yapacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Senetler, MicroStrategy’nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan MicroStrategy Services Corporation ve teklifin kapatılmasından sonra oluşturulabilecek veya satın alınabilecek MicroStrategy’nin belirli yan kuruluşları tarafından müştereken ve müteselsilen üst düzey teminat temelinde, tamamen ve koşulsuz olarak garanti edilecektir

MicroStrategy Düşüşü Değerlendirdi ve Dip Fiyattan Bitcoin Aldı - ekoayrıntı

 

Bilindiği gibi teminatlı senet, şirketin iflas ilan etmesi ve tasfiyeye zorlanması durumunda diğer borçlara göre öncelikli olacak bir tahvil türüdür.

Yapıla bu son senet ihracı ile birlikte Microstrategy, Bitcoin almak için üçüncü kez borçlanmaya gitmiş oluyor. Şirket şimdiye kadar 2 milyar dolardan fazla kripto yatırımı yapmış durumda. Microstrategy yan kuruluşu olan Microstrategy LLC aracılıyla hali hazırda, 92079 BTC tutuyor.

Fortune 500 listesinde de yer alan şirketin CEO’su Michael Saylor, daha fazla Bitcoin alımına giderek kripto alnındaki pozisyonunu sürdürüyor. Saylor özellikle son Elon Musk tweetleri sonrası BTC’ye olan güvenini kaybetmemiş ve odak noktasını Bitcoin’in artan benimsenme sürecine çektiğini ifade etmişti.

Microstrategy halka açık şirketler arasında açık ara en fazla BTC’ye sahip şirket. Onu 43,200 BTC ile Tesla ve 8027 BTC ile Square takip ediyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,313.05

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Etiketler: