1. Home
  2. Güncel Haber
  3. MicroStrategy Bitcoin’e doyamadı – Düşüşü alım fırsatına çevirdi

MicroStrategy Bitcoin’e doyamadı – Düşüşü alım fırsatına çevirdi

MicroStrategy Bitcoin’e doyamadı – Düşüşü alım fırsatına çevirdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yazılım şirketi MicroStrategy yeniden Bitcoin aldığını duyurdu. Yaklaşık 11 milyon dolarlık alım sonrası şirketin kasasındaki BTC birikimi daha da arttı.


MicroStrategy yeniden Bitcoin aldı

MicroStrategy Inc., bugün yaptığı açıklamada, 10.9 milyon dolar harcayarak 229 Bitcoin aldığını duyurdu. Bu kripto para alımında şirket işlem ücretleri de dahil BTC başına 43,663 dolar harcamış oldu.

Bitcoin 50,000 dolar civarından yaşadığı dump sonrası bugün inişli çıkışlı hareketler sergiliyor. BTC fiyatı bu yazı hazırlanırken 44,000 dolar seviyesinin bir miktar üzerinde işlem görüyor. MicroStrategy hisseleri ise bugün piyasa açılmadan yüzde 1.3’lük yükseliş ile işlem görüyordu.

MicroStrategy Bitcoin’e doyamadı – Düşüşü alım fırsatına çevirdi

Bitcoin fiyatı grafiği – BTC-USD Kaynak: TradingView

İlgili – Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır?

MicroStrategy şimdi 92,079 BTC’ye sahip

MicroStrategy daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin’i temel hazine varlığı olarak kullandığını bildirmişti. Şimdi şirketin kasasında 92,079 BTC bulunuyor. Bu birikim için 2.25 milyar dolar harcadı. Elindeki BTC’ler için coin başına 24,450 dolar harcamış görünüyor.

Tam adı MicroStrategy Incorporated olan şirket, iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir firma. Şirket, 1989 yılında Michael J. Saylor, Sanju Bansal ve Thomas Spahr tarafından kuruldu. Firma, iş kararları vermek ve mobil uygulamalar geliştirmek için dahili ve harici verileri analiz etmek için yazılım geliştiriyor.

Kurumsal şirketler son dönemde Bitcoin’e daha fazla ilgi gösteriyor. En son Şubat ayında Elon Musk’ın Tesla şirketi de yüklü miktarda BTC almıştı. Bu kripto paranın fiyatına yükseliş gücü sağlarken, Musk’ın son tweetleri ve Tesla’nın BTC’yi ödeme seçenekleri arasından çıkardığı duyurusu da fiyata olumsuz etki yaptı.

Kaynak