1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Grayscale AUM’da büyük düşüş!

Grayscale AUM’da büyük düşüş!

Grayscale AUM’da büyük düşüş!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale’in yöntimi altındaki dijital varlıkların toplam değeri son piyasa düzeltmesinin ardından rekor seviyede düştü. Detaylar haberimizde.

Grayscale AUM’da büyük düşüş!

Kripto para piyasasındaki en son düzeltme, Grayscale’in yönetim altındaki dijital varlıklarının (AUM) toplam değerinde büyük bir düşüşe neden oldu.  13 Mayıs 2021’de 53,1 milyar dolar kripto varlığa sahipken şu anda 42,2 milyar dolarlık kripto AUM’ye sahip.

Grayscale tarafından Twitter’da yapılan resmi açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi şu anda yaklaşık 29 milyar dolar değerinde Bitcoin’i yönetiyor. Şirket toplamda yaklaşık 650.000 BTC’ye sahip.

Şirket yönetimi altındaki topam Ethereum değeri ise 10 milyar dolar. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimindeki son düşüş, Grayscale’in Ethereum’a sahip fon yöneticileri arasındaki genel değerinde önemli bir düşüşe neden oldu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto para birimlerinde meydana gelen düşüşten sonra Grayscale’ın yönetim altındaki toplam varlıklarının güncel değerinde düşüş olsa da yıl başında 20 milyar dolar olan AUM’daki artış dikkat çekiyor.

Şirket, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin ve Ethereum birikimini hızlandırmıştı ve Nisan 2021’de ilk kez kripto para birimi AUM’da 50 milyar dolar seviyesini geçti.

Grayscale, Bitcoin ve Ethereum dışında, Bitcoin Cash trust, Ethereum Classic trust ve Litecoin trust dahil olmak üzere birçok başka yatırım ortaklığına sahip.

Grayscale aynı zamanda Mart 2021’de Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) yatırım fonlarının piyasaya sürülmesiyle kripto para birimi yatırım yönetimi hizmetlerini genişletti.

Kripto paraların güncel piyasa değeri gün itibari ile 2,1 trilyon dolara ulaştı. Pazar hakimiyetindeki büyük düşüşe rağmen, BTC 45.000 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’in güncel piaysa değeri şu anda 840 milyar doların üzerinde. Ethereum ise şu anda yaklaşık 400 milyar dolarlık piyasa değeri ile 3.470 dolara yakın işlem görüyor.

Kaynak