1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin DOM’dan tarihi dip!

Bitcoin DOM’dan tarihi dip!

Bitcoin DOM’dan tarihi dip!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto kral Bitcoin’in piyasa hakimiyeti her geçen gün düşüyor. Öyle ki, Bitcoin DOM grafiğinde ibre son 3 yılın en düşük seviyesini gösteriyor. Peki şimdi ne olacak?

Bitcoin gözden mi düşüyor?

 

Kripto para piyasaları dengesizliğini sürdürüyor. Zaten yeterince volatil olan ve yatırımcısına bir türlü gereken güveni aşılayamayan kripto paralar, dünyanın sayılı zenginlerinden olan iş insanı Elon Musk’ın sektöre girmesi ve Bitcoin’den bile daha kararsız hareket etmesiyle beraber, tam bir kaosa sürükleniyor.

Öyle ki ilk başta Bitcoin’in en ateşli savunucularından olan Musk, sahibi olduğu Elektrikli araç firması Tesla’nın ürettiği araçların Bitcoin ile satılacağını duyurmasına rağmen, bir kaç gün önce bu kararından vazgeçerek, BTC’nin fosil yakıt tüketimini arttırdığı gerekçesiyle Tesla araçlarının BTC karşılığı satılmasını askıya aldıklarını bildirdi.

Yaşanan bu kaos ortamı, zaten düşmeye yer alan BTC’nin bir kaç hafta içinde 63.000 dolar seviyesinden 42.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesine neden oldu. Ancak Elon’un bu açıklamaları en çok Bitcoin DOM grafiğini vurdu. Öyle ki bu yapılan açıklamaların ardından insanların Bitcoin’e olan ilgisi bir hayli düşerek, Bitcoin piyasa hakimiyet oranı %40 seviyelerine kadar geriledi. Bu oran, 30 Nisan 2018 tarihinden bu yana ki 3 yıllık süreçte Bitcoin DOM grafiğinde kaydedilen en düşük yüzde olarak tarihe geçti.

bitcoin Bitcoin DOM’dan tarihi dip!

Kripto Piyasasında Bolca Tasfiye!

Bybt’den alınan verilere göre, Elon Musk’ın Bitcoin tweetlerinin neden olduğu piyasa çöküşü sonucunda son 24 saatte 2,4 milyar dolardan fazla long işlemi likidasyona maruz kaldı. Toplam 303.836 trader bu tatsız işlemden nasibini alırken, en büyük tek likidasyon işlemi yaklaşık 90 milyon dolarlık bir sermayenin yok olmasıyla Huobi borsasında gerçekleşti.