Ethereum ilk çeyrekte istatistikleri alt üst etti!

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un 2021 yılı ilk çeyrek verileri açıklandı. İlk çeyrekte Ethereum ağındaki büyüme dikkat çekici. Detaylar haberimizde.

Ethereum ilk çeyrekte istatistikleri alt üst etti

Pazartesi günü, eski Ark Invest analisti James Wang, Ethereum blok zincirinin ilk çeyrek finansal sonuçlarını gösteren ayrıntılı bir özet yayınladı. Wang’ın kapsamlı Ethereum analizi, Ethereum’un 2021 yılındaki başarısını göz önüne seren verileri içeriyor. Rapor, 2021 yılını Ethereum tarihinin en önemli yılı olarak değerlendiriyor.

Ethereum yıl başından beri büyük bir sıçrama yaptı. Ethereum ağında gerçekleşen birçok proje bu sıçramadan nasibini aldı. Veriler Ethereum ağındaki rakamların geçen yılın ilk çeyreğine göre dikkat çekici artışını gösteriyor.

Ethereum Ethereum ilk çeyrekte istatistikleri alt üst etti!

1 Ocak 2021-31 Mart 2021 arasındaki veriler, Ethereum’un ağ gelirinin veya toplam işlem ücreti birikiminin ilk çeyrekte 200 kat artarak 1,7 milyar dolara çıktığını gösteriyor. Bu metrik, 2020 yılının ilk çeyreğinde 8 milyon dolarlık ağ gelirini gösteriyordu.

2020 yılının ilk çeyreğinde aktif Ethereum adreslerinin sayısı 354000 iken bu sayı 2021 yılının ilk çeyreğine 607000’e kadar yükseldi ve %71’lik bir artış gösterdi.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

DeFi verilerinde ise 2020’nin ilk çeyreğine göre 64 kat yükseliş var. Glassnode tarafından yayınlanan “Defi Uncovered: The State of Defi” adlı yeni bir rapor da bu yıl görülen muazzam büyümenin altı çiziliyor. Glassnode’un 12 Mayıs’ta açıkladığı rapora göre, DeFi sekiz ayda “akıllı sözleşmelere 100 milyar doları aşan miktarda para çekti.

Ethereum Ethereum ilk çeyrekte istatistikleri alt üst etti!

İlk çeyrek raporu çalışması, dört Kanada ETH borsa yatırım fonu, Meitu’nun bilançosu için ETH satın alması ve ağın “ağ ölçeklendirme için çift yönlü yaklaşımı” gibi konuları da içeriyor. Wang ayrıca yakın yapılacak olan Londra güncellemesine ilişkin bilgiler de verdi.

Ethereum Vakfı’ndan araştırmacı Justin Drake, Wang’ın analizi hakkında şunları söyledi: “İnsanlar Ethereum’un sadece para olmadığını, çok sağlam bir proje olduğunu olduğunu anlıyor. Diğer kripto para birimleri arz tavanına sahip olmakla övünebilirken, Ethereum yakında arz tabanına sahip olmayacak.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum ilk çeyrekte istatistikleri alt üst etti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.