1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “Ethereum’a yeni rakip: AVAX’dan dengeleri değiştirecek adım!”

“Ethereum’a yeni rakip: AVAX’dan dengeleri değiştirecek adım!”

“Ethereum’a yeni rakip: AVAX’dan dengeleri değiştirecek adım!”
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük stabilcoini olarak bilinen Tehter faaliyet gösterdiği blok zincirlerine bir yenisini daha ekledi. AVAX ile anlaşan Tether, Avalanche ağında üretilecek. Detaylar haberimizde.

Ethereum’a yeni rakip: AVAX’dan dengeleri değiştirecek adım

Tether, USDT tokenini Avalanche blok zinciri üzerinde üretmeye hazırlanıyor. Avalanche blok zinciri üzerinde işleme başlamasıyla birlikte Tether dokuz blok zincirde faaliyet göstermeye başlamış olacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, yaptığı açıklamaya göre USDT’nin Avalanche blok zincirinde faaliyet göstermesi haziran ayının ortasında başlayacak.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tether’in şu ana kadar üzerinde faaliyet gösterdiği blok zincirler şu şekilde: Algorand, Avalanche, Bitcoin Cash’in Basit Ledger Protokolü, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana.

avax "Ethereum'a yeni rakip: AVAX'dan dengeleri değiştirecek adım!"

Omni blok zincirinde işleme başlayan Tether daha sonra yüksek işlem ücretleri nedeniyle Ethereum gibi ağlara yönelmişti. Ancak Etherum’un artan gaz ücretileri Tether’i Tron blok zinciri üzerinde daha popüler hale getirdi.

USDT’nin Trondaki arzı yaklaşık 31 milyar dolar seviyesinde. Bu rakam Ethereum blok zincirinde 27 milyar dolar.

Tether CTO’su Ethereum’un gaz ücretlerinin artmaya devam etmesi durumun Ethereum arzının azalmaya devam edeceğini belirtti. Aynı zamanda Avalanche’nin DeFi projelerinin geçişini hızlandırabileceğini söyledi.

Ardonio Tether’in başka blok zincirler üzerinde çalışıp çalışmayacağı sorusuna gündemlerinde başka bir anlaşma olmadığını söyleyerek cevap verdi.

Tether’in anlık piyasa değeri yaklaşık 58 milyar dolar seviyesinde.

Kaynak