fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır?

Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır?

Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çok kısa bir sürede 65,000 dolar zirveden 42,000 dolara kadar gerileyen Bitcoin, mevcut boğa koşusunun en kötü düzeltesini yaşıyor. Ancak tarihi veriler bu düzeltmeden ne zaman toparlanabileceği ile ilgili ipuçları veriyor.


2020/2021 Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi

Bir ay zarfında Bitcoin fiyatı 65,000 dolardan 42,000 dolara geriledi. Bu da son düşüşü Ekim 2020’de başlayan boğa döngüsünün resmen en büyük düzeltmesi yapıyor. Daha önce benzer gelişmeler görüldüğünde, kripto paranın düşüşten toparlanması ve yeni zirveler kaydetmesi dört ile beş hafta arasında sürmüştü. Tabii tarih tekrar ederse benzer bir durumu bir kez daha görebiliriz.

Sadece birkaç ay önce Ekim 2020’de Bitcoin fiyatı 10,000 dolar seviyesini gösteriyordu. Kripto topluluğunun çoğu işlerin o zaman dönüm noktasına ulaştığına inanıyor. Sonuçta uzun süredir beklenen halving sonrası boğa koşusu başlamıştı.

Bitcoin o zamandan bu yana değerini altı kat artırdı. Sonuçta peş peşe gelen yeni rekorlarla BTC yaklaşık 65,000 dolara ulaştı.

Ancak her zamanki gibi BTC’nin voltiliteli doğası kendisini gösterdi ve bu sefer kripto para aksi yönde ilerlemeye başladı. Tabii bu yön değiştirmede Tesla CEO’su Elon Musk da rol oynadı. BTC de zirveden sonra 23,000 dolar değer kaybetti. Bugün de 42,200 dolarda son üç ayın dip seviyesini kaydetti.

Popüler trader Peter Brandt de uzun süredir bu düzeltmenin geleceğini söylüyordu. Bu aynı zamanda mevcut boğa koşusunun yüzde 35 oranındaki en kötü düzeltmesi (17 Mayıs dip seviyesi).

bitcoin Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır?

Bitcoin boğa koşusu düzeltmeleri çizelgesi Kaynak: Twitter

İlgili – Daha çevre dostu 5 Bitcoin alternatifi

Daha önce Ocak ortası ile Şubat ortası arasında yüzde 31.6 dump gelmişti. Mart ve Nisan’da ise sırasıyla yüzde 26.3 ve yüzde 18.6’lık düzeltmeler görülmüştü.

Şunu da belirtelim ki Covid-19 salgınından dolayı BTC Mart 2020 ortasında bir günde yüzde 50 düşmüştü. Tabii bu düşüş, piyasa için katalizör olarak görülen halving öncesiydi.

Bitcoin yeni bir zirve görür mü?

Grafikler, BTC fiyatının her dump sonrası toparlandığına işaret ediyor. Bu toparlanma ortalama dört ile beş hafta sonra gerçekleşiyor. Bazen sadece kaybettiği değeri geri almakla kalmıyor, aynı zamanda yeni zirveler de görüyor.

Sonuçta BTC daha önce de yaptığı gibi bir kez daha zirvelere doğru yol alabilir. Ne de olsa en büyüğü olmasına rağmen bu mevcut boğa koşusunun beşinci düzeltmesi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: