1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Stake yapılarak ek gelir elde edilebilecek 5 kripto para!

Stake yapılarak ek gelir elde edilebilecek 5 kripto para!

Stake yapılarak ek gelir elde edilebilecek 5 kripto para!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021’in ilk çeyreğinde kripto para yatırımcılarına staking gelirleri olarak yaklaşık  20 milyar dolar değerinde fon dağıtıldı. Staking oranları ise yaklaşık %11’e denk geliyor. Kripto para yatırımcıları stake yaparak pasif gelir elde edebiliyorlar.


Stake yapılarak ek gelir elde edilebilecek 5 kripto para!

Stake İngilizce “pay ve hisse” anlamına gelmektedir. Kripto para yatırımcıları kripto para varlıklarını çeşitli platformlarda değerlendirerek karşılığında stake gelirleri elde edebiliyorlar. Döviz cinsinden faiz oranları oldukça düşük seviyede. Oysa staking getirileri faiz oranlarına kıyaslanınca daha yüksek olduğu dikkat çekiyor. Staking getirisi elde edebilecek projeler şunlar.

1 – Cardano (ADA)

Son günlerde iyi bir çıkış yakalayan kripto paraların başında Cardano geliyor. Cardano blockchain’ine ADA stake eden yatırımcılar yıllık %5-%7 oranında staking getirileri elde edebilirler.

2- Public Mint (MINT)

Oldukça düşük transfer ücretine sahip olan MINT, işlem başına sadece 0.05 dolar işletim ücreti kesiyor. Bu sayede MINT fon transferlerinde ciddi biçimde talep görmeye başladı.

MINT staking programı 2021’in 3’üncü çeyreğinde yürürlüğe girecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki düzeltmeye direnen coinler!

3- Uniswap (UNI)

Son günlerin yükselen endüstrileri arasında yer alana DeFi platformları, staking için kripto para yatırımcılarına ciddi imkan sağlıyor. Bu platformlardan birisi de UniSwap platformu. Çeşitli kripto para varlıklarınızı bir banka gibi UniSwap’a yatırabilir ve karşılığında staking getirileri elde edebilirsiniz. Kripto para yatırımcıları %0.3 gibi düşük oranda işletim ücreti ödemektedir.

4- Polkadot (DOT)

Web3 tarafından geliştirilen Polkadot, çeşitli blockchain platformları arasında iletişim sağlıyor. Ayrıca geliştiriciler kendi dApps’lerini Polkadot sistemi üzerinde geliştirebilirler. Çeşitli finansal dApps’ler üzerinden staking getirileri elde edebilirsiniz. DOT’ın staking oranları %13-%15 arasında değişim gösteriyor.

5- Polygon (MATIC)

Binance ve Coinbase listeleme haberinin ardından ciddi dikkat çeken MATIC, yüksek staking öneren diğer kripto paralarlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.