1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MicroStrategy Bitcoin çılgınlığına ısrarla devam ediyor

MicroStrategy Bitcoin çılgınlığına ısrarla devam ediyor

MicroStrategy Bitcoin çılgınlığına ısrarla devam ediyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy Bitcoin sayısını arttırmak için yeni alımlar yaptı.

 

MicroStrategy Bitcoin miktarını 114.000 BTC’ye (5,1 milyar dolar) taşıyor

 

Düşünce firması MicroStrategy, bugün yapılan açıklamaya göre toplam varlıklarını 114.042 BTC’ye çıkararak 5.050 bitcoin daha satın aldı.

 

Firma, mevcut değeri 5,1 milyar dolar olan bu birikimin tamamına 3,16 milyar dolar harcadı  ve bugüne kadar %42’lik bir kazanç elde etti.

 

Geçen yılın sonuna ve bu yılın başına doğru birkaç büyük satın alma yaptığından beri, firma zamanla daha küçük miktarlarda satın almaya devam etti. Bu son bitcoin artışı, firmaya ortalama 48.099 dolarlık bir fiyatla 242.9 milyon dolara mal oldu. Bu, firmanın Bitcoin’i 7 Eylül’deki fiyat düşüşünden önce satın aldığını hatırlatmalıyız.

 

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor satın alma hakkında yorum yapmadı, ancak bununla ilgili duyuru yazısının öncesinde tweet attı, “Yavaş ve istikrarlı bir şekilde beklemek ve sabırlı olmak yarışı kazandırır.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.