fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Microsoft’un en büyük sorununa Ethereum ile çözüm

Microsoft’un en büyük sorununa Ethereum ile çözüm

Microsoft’un en büyük sorununa Ethereum ile çözüm
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yazılım geliştirme şirketi Microsoft, Ethereum blockchaini kullanarak en büyük sorununa çözüm arayışında. Blokchain teknolojisinin şeffaflığı bunun için kilit önem taşıyor.


Microsoft, Ethereum için yeni kullanım alanı buldu

Microsoft’un işletim sistemi Windows ve Office uygulamaları, tüm korsan platformlarda en çok aranan ve kullanılan ürünler. Bundan dolayı bu iki ürünü de geliştiren Microsoft, korsanla mücadele için sıkı çalışıyor.

Microsoft’un araştırma departmanı tarafından Alibaba ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacıların katılımıyla yayınlanan yeni bir makalede, korsanlıkla mücadele kampanyalarını desteklemek için blockchain tabanlı bir teşvik sistemi üzerinde çalışıldığı görülüyor.

İlgili: Binance devleri buluşturuyor; Microsoft-Appe-MicroStrategy

Söz konusu makalenin başlığı şöyle: Argus: Korsanlıkla Mücadele Kampanyaları için Tamamen Şeffaf Bir Teşvik Sistemi. Microsoft’un korsanla mücadele için geliştirdiği bu yeni sistem, blockchain teknolojisinin şeffaflık özelliğine dayanıyor. Ethereum blockchaini üzerinde kurulan Argus, korsan kullanımlarla ilgili verileri toplama mekanizması öneriyor.

Söz konusu makalede Argus’un nasıl çalışacağı konusunda ayrıntılar veriliyor. Burada bir filigran algoritması ile korsan içeriğin kaynağa geri izlenmesini sağlıyor. “Sızıntı kanıtı” (proof of leakage) olarak da adlandırılan, sızdırılan her içerik raporu, bir bilgi gizleme prosedürü içerir. Bu şekilde, bilgi verenden başka hiç kimse, aynı filigranlı kopyayı fiilen sahibi olmadan rapor edemez.

Söz konusu makalede aynı zamanda Ethereum ağ ücretleri konusuna da değiniliyor. Makale, ekibin birkaç kriptografik işlemi optimize ettiğini açıklıyor. Şöyle deniliyor:

“Böylece korsanlık raporlamasının maliyeti, halka açık Ethereum ağında çalıştırmak için yaklaşık 14 ETH transfer işlemi göndermenin eşdeğer maliyetine düşürüldü. Aksi takdirde binlerce işleme karşılık gelirdi.”

İlgili: Şimdiden 30,000 ETH yakıldı: Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: