Loading...
btc
BTC
1.74%
Bitcoin
64.926,42 USDT
eth
ETH
3.43%
Ethereum
3.161,25 USDT
bch
BCH
7.78%
Bitcoin Cash
513,65 USDT
xrp
XRP
4.99%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.55%
Litecoin
85,34 USDT
bnb
BNB
3.49%
Binance Coin
573,30 USDT
sol
SOL
6.47%
Solana
151,72 USDT
avax
AVAX
9.5%
Avalanche
37,95 USDT
ada
ADA
7.86%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
8.59%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
4.31%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.27%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel Meter MTR token rehberi: MTR token nedir?

Meter MTR Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meter MTR token, DeFi, yani Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) altyapısı sağlayan bir proje. Merkezi olmayan işletmeleri güçlendirmek için yeni bir ekonomik tasarım ve konsensüs protokolü.


Meter MTR Token Nedir?

 

Meter Güncel Meter MTR token rehberi: MTR token nedir?

Meter, farklı kripto varlıkları arasında değer etkileşimi sağlamak için Bitcoin, Ethereum, Cosmos ve Polkadot için İkinci Katman (Layer 2) yan zinciri (side chain) olarak işlev görüyor.

Amaç

Protokolün amacı, Bitcoin’in misyonunu tamamlamak ve kripto para ekonomisinin gelişmesini sağlamak için devletsiz (bir yere bağlı olmaksızın) bir finansal altyapı oluşturmak.

Meter, fiziksel dünyadaki değerlere oranla istikrarlı bir fiyat referansı sağlayan stabil bir kripto para birimi.

Gelecekte Meter BTC, ETH ve diğer public blockchain’ler arasındaki köprü bağlantılarını destekleyecek. Ekip, çapraz zincir mimarilerini birbirine bağlamak için Cosmos ve Polkadot ekipleriyle birlikte çalışıyor. Bu, platformu kullanan geliştiricilerin farklı zincirler arasında varlıkları aktarmalarını çok kolaylaştıracak. Bu DeFi için devrim yaratan bir çözüm olarak görülüyor.

Proje, piyasa için uzun vadeli bir fiyat dengesi oluşturmak amacıyla üretim maliyetini ve madencilerin POW sistemindeki arbitraj davranışlarını kilit geri bildirim olarak kullanıyor (Aslında sadece POW’un nimetlerinden faydalanmıyorlar, bir POW/POS hibrit modeli mevcut. İki konsesüsün de avantajlarını almışlar).

Ayrıca DApp (Merkeziyetsiz Uygulamalar) geliştiricilerinin ürünlerini ve hizmetlerini zincir dışı (off-chain) döviz kuru fiyatlarına göre dinamik olarak fiyatlandırma yükünü de ortadan kaldırıyor. Böylece hem uygulanabilirliği zor hem de müşteriler için oldukça kafa karıştırıcı olan bir problemi de çözmüş oluyor.

Proje; lending, sigorta, opsiyonlar ve türevler gibi araçların doğru şekilde inşa edilmesinin önünü açacak stabil bir kripto para ekonomisinin temelini atmayı amaçlıyor (Dini hassasiyeti olan kişilerin bu hedefleri göz önünde buşlundurarak hareket etmelerini öneririm).

Alışık olmadığımız üzere MTR token , ABD dolarına veya egemen bir ülke tarafından verilen başka bir fiat para birimine sabitlenmemiştir (Whitepaper’da bu ifadenin ardından “yasal bir garanti yoktur” denmiş :)). Bunun yerine, kendi ekonomisinin ve yine kendi POW sisteminin fiziksel iş dünyası ile etkileşimleri üzerine inşa edilmiş.

Meter Güncel Meter MTR token rehberi: MTR token nedir?

MTR token, Ethereum veya diğer public blockchain’lerle rekabet etmiyor; ancak mevcut Ethereum DApp’leri ile uyumlu ve çoğu public blockchain için bir yan zincir (side chain) olarak işlev görebilir.

Geliştiriciler, Meter’ın zincirler arası (cross-chain) adaptörleri ve SDK’ları aracılığıyla, DApp’lerinin public blockchain’i üzerinden Meter ile etkileşime girebilir ve Meter sistemini kullanabilir.

Her public blockchain kendi konsensüsünü ve ölçeklenmesini yürütür ve kendi teşvik planlarını uygular.

Meter projesi özetle sanal ve fiziksel dünyayı stabil bir token (MTR token) ile birleştirmeyi hedefliyor.

MTRG

Meter ekibi, kripto dünyasında “uzun vadeli denge değeri” olan ilk gerçek para biriminin yaratılacağına inanıyorlar.

Bununla birlikte, özellikle Meter ekonomisi hâlâ gençken kısa vadeli dalgalanmalar beklenmekte. Bu tür dalgalanmaları gidermek için ek para politikaları gerekecek. Bu tür para politikaları da protokolün sürekli olarak ayarlanmasını ve geliştirilmesini gerektirecek.

Meter protokolü bu nedenle topluluk için ayrı bir yönetim token’ı çıkarıyor: MTRG

Para politikasında büyük değişiklikler yapılması için, MTR üretiminin ve ana zincire eklenen yeni özelliklerin MTRG tarafından oylamaya başlanması gerekebileceği (ve her zaman geçerli düzenleme/regülasyon şartlarına tabi olması) planlanıyor.

Sonuç olarak;

Meter ekibi, temel olarak fiziksel dünyadaki değerlerle bağlantılı olan POW sistemine dayalı stabil bir kripto para ekosistemi oluşturmuş.

Proje, yalnızca sanal dünyadaki farklı blockchain’ler arasında değil aynı zamanda fiziksel dünyayla da değerleri birbirine bağlayan merkezi olmayan bir finansal altyapıdır.

İnsanlar daha büyük ve gelişen bir kripto para ekonomisi oluşturmak için fiziksel dünyanın ürün ve hizmetleriyle işlem yapabilmeli ve bunu yaparken için de kripto paraları kullanabilmelidir. Meter projesinin çıkış noktası tam olarak bu.

MTR token takımı

Ekip tecrübeli görünüyor fakat sitede haklarında daha fazla bilgi edineceğimiz bir link mevcut değil.

mtr-token-nedir

Danışmanlarda da durum aynı.

Meter Güncel Meter MTR token rehberi: MTR token nedir?

Whitepaper için TIKLAYINIZ.

Twitter’a giriş tarihleri Temmuz 2018. Takipçi sayıları 2352. Bu sayıyı az buldum.

Telegram’da bu sayı 3858.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.