Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel XAR Network rehberi: XAR Network nedir?

XAR Network Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

XAR Network, Cosmos ve Fantom tabanlı bir merkeziyetsiz finans framework’üdür.

Fantom’un Lachesis ve TxFlow protokollerini kullanan XAR Network, saniyede 50.000 işlemden fazlasını gerçekleştirebilen ve tam şeffaflık ve doğrulanabilirlik ile 1 saniyeden daha az bir sürede işlem kesinliği sağlayan merkeziyetsiz bir finansal uygulama platformu sunuyor.


XAR Network Nedir?

 

XAR Network

DeFi’nin (Merkeziyetsiz Finans) en son yeniliklerden yararlanarak XAR Network’teki uygulamalar (apps), zincirde (on-chain) stabil değerdeki token’ları yayınlamak için varlıkları ve diğer blockchain’leri teminat altına alınabilir ve sentetik* araçlar trade edilebilir.

*Sentetik token’la ilgili Fidelitas Hocamız şu açıklamayı yapmıştı:

XAR Network Güncel XAR Network rehberi: XAR Network nedir?

XAR’ın kurumsal ekipleri, dünya çapındaki lisanslı finansal servis sağlayıcılara ve regülatörlere, pazarlarının entegrasyonuna ve geliştirilmesine yardım etmeye odaklanmış.

XAR Network tüm yenilikçilerin çığır açan fikirlerini çeşitli araçlarla hayata geçirip ürün ve hizmetlerini takip edebilmelerini sağlayan açık bir platformdur.

Burada Fantom projesinden yardım alıyorlar.

Kısaca Fantom Nedir?

Fantom; bir araya getirildiğinde, üzerine daha büyük bir uygulama (app) ekosistemi oluşturmaya izin veren, teknoloji yığını oluşturan bir teknoloji bileşenleri dizisidir.

Odak noktaları, Lachesis asinkron (aynı/ eş zamanlı olmayan) Bizans Arıza Toleransını (“aBFT”) ve TxFlow konsensüs mekanizmalarını geliştirmek üzerine.

“aBFT”, işlemlerin (transactions) bir önceki işlemlerin onaylanmasını beklemeleri yerine, ağa girer girmez hızlı bir şekilde onaylanması anlamına geliyor. Burada müthiş bir hızdan bahsediyoruz.

Tüm hesaplama gücünü ve tüm kullanımları tek bir merkeziyetsiz defterde toplamak yerine, Fantom ekosistemi kullanıcıları kendi bağımsız dağıtık defterlerini kendi içinde konsensüsle kullanabilirler.

XAR Network, herkesin güvenebileceği yeni nesil “deterministik sistem*”lerin temelini oluşturan, son teknoloji protokol katmanına sahip küresel bir işletim platformudur.

Özellikle küresel para politikalarına ve regülasyonlara uymak için tasarlanan deterministik uygulamalar ve mevcut para sistemleri arasında şeffaf bir köprü görevi görür.

*Meydana gelebilecek bütün olayların ve sonuçların önceden tam ve kesin olarak tahmin edildiği sistemdir. Sistemin belirli bir zamandaki durumu ve işleyişi verildiğinde belirli bir zaman sonra sistemin içinde bulunacağı durum tam olarak tahmin edilebilir.

XAR Network

Proje; Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki Ticari Bankalarla ortaklık kurarak ortaya çıkan talepleri karşılamak ve mevcut platformları yenilemek için Merkez Bankaları, Ekonomik Ticaret Bölgeleri ve Özel Finans Piyasalarına borç ihracı ve küçük ve büyük çaptaki ticaretler için yeni bir sistem sunuyor.

Sermaye piyasalarının gelişimi; Dalgalı Döviz Kuru sistemleri, borsalardaki Karşı Taraf Riski ve Kaldıraçlı işlemlerdeki kimi sistemik risklere daha basit ve daha iyi çözümler bulmaya bağlı.

XAR projesi deterministik hesaplama ve değişmez/sabit (immutable) uygulamalar kullanarak bu zorlukları temelde yeni şekillerde ele alan araçları geliştirmek ve uygulamak için pazar liderleriyle iş birliği yapıyor.

Proje Eylül 2019’da Twitter’a girmiş ve takipçi sayıları henüz 262.

XAR’ın Twitter’da takip ettiği hesaplar ise şöyle (şimdilik sadece 5 hesap):

XAR Network

Projeye “geliştirme” anlamında katkı sağlayanları görmek için GitHub‘a bakabilirsiniz.

XAR Blog sayfası için tıklayınız.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.