Meta’dan (Facebook) çok önemli kripto para kararı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meta (eski adıyla Facebook), kripto para reklam yasağı ile ilgili önemli bir karar aldı. Detaylar ve tüm gelişmelere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Meta’dan (Facebook) çok önemli kripto para kararı!

Bilindiği gibi yakın zamanda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adını değiştirdiklerini ve Meta adını aldıklarını açıklamıştı. Eski adıyla Facebook, yeni adıyla Meta, kripto paralar ile ilgili bir politika değişikliğine gitti.

İlgili: Metaverse nedir?

Meta, kripto para reklamları ile ilgili yasağın tamamen kaldırıldığını açıkladı. Kararda kripto piyasaların yeterli olgunluğa ulaşması ve düzenleyici önlemlerin artması etkili oldu. Meta, “Kripto Para Birimi Hakkında Reklam Yayınlamak için Uygunluğu Genişletme” başlıklı gönderide piyasaların yeterli olgunluğa ulaşmasının şirketin duruşunu gözden geçirmesi gerektiği konusunda kendilerini ikna ettiğini belirtti.

Kripto para topluluğu hem bir sosyal medya şirketi olarak eylemleri hem de kripto ile ilgili baskıları nedeniyle Meta’dan şikayetçiydi. Yasağın kaldırılması kripto topluluğunda olumlu karşılandı. Platformun kullanıcı sayısı dikkate alındığında reklam yasağının kaldırılmasının kripto paraların bilinirliliğini ve kullanıcı sayısını artırması bekleniyor.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunuyor. Kripto piyasası büyüyen hacmi nedeniyle birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Piyasada bu ilgiyi kötüye kullanacak oluşumların da olduğunu unutmamak hayati önem taşıyor. Yanıltıcı reklamlara da dikkat etmek kripto yatırımcılarının zarara uğramasını engelleyecektir.

Geleceğin interneti olarak adlandırılan ve sanal gerçeklik ile artırılmış gerçekliği birbirine bağlayan Metaverse projesi ile dikkatleri üzerine çeken Meta (Facebook), bu projenin ardından kripto para birimleri ile ilgili önemli bir adım daha atmış oldu.

Meta Diem ne durumda?

Meta’nın üzerinde çalışmaya devam ettiği bir de stabilcoin projesi bulunuyor. Diem adıyla bilinen stabilcoin projesinin yıl sonuna kadar hayata geçirileceğine dair raporlar bulunsa da proje Metaverse’in gölgesinde kaldı.

İlgili: Stabilcoin nedir?

Meta’nın kripto para birimi projesi başkanı David Marcus, yıl sonuna kadar şirketten ayrılacağını açıklaması da proje ile ilgili soru işaretlerini artırdı.

Öte yandan Metaverse projesinin Zurckerberg tarafından açıklanmasının ardından Metaverse tabanlı kripto paralara ilgi arttı. Decetreland (MANA) ve Sandbox (SAND) tüm zamanların en yüksek değerlerini gördü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Meta’dan (Facebook) çok önemli kripto para kararı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.