1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Meksika’ya Bitcoin dostu banka müjdesi

Meksika’ya Bitcoin dostu banka müjdesi

Meksika’ya Bitcoin dostu banka müjdesi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ricardo Salinas Pliego, bankasının Meksika’da BTC’yi kabul eden ilk banka olmasını istiyor.

Meksika’da Bitcoin dostu banka geliyor

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’e verdiği desteği artırarak, ülkedeki ilk BTC kabul eden bankayı açma planlarını açıkladı.

27 Haziran’da attığı bir tweetle BTC’nin yaygın bir şekilde benimsenmesine verdiği desteği yineleyen Meksikalı milyarder, bankasının Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk şirket olmak için “çalıştığını” belirtti.

Bitcoin’i yeni altın olarak düşünmenin “kesinlikle doğru” olduğunu belirten Salinas’ın tweetine yorumlar gelmeye devam ediyor.

 

 

Ricardo Salinas’ın kurucusu ve yöneticisi olduğu Grupo Salinas, Azteca TV bünyesinde çeşitli medya kuruluşlarına, Grupa Elektra bünyesinde perakende mağazalara, Mazatlan FC ile bir futbol kulübüne ve Banco Azteca ile bir bankaya sahip olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Yıllık 2,54 milyar gelir elde eden Banco Azteca, Meksika’nın yanısıra, Panama, Guatemala, Honduras ve Peru’da da şubelere sahip. Salinas’ın şahsi serveti ise 15,8 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Salinas’ın geçen yıl likit portföyünün %10’unu Bitcoin’e yatırdığı biliniyor.

Salinas’ın tweetine son yorum yapanlardan biri de ünlü CEO Michael Saylor. Microstrategy CEO’su Salinas’ın, servetini uzun nesiller boyu korumak isteyen kişilere Bitcoin’e yatırım yapmayı önerdiğini söylüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,920.14

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: