1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin müjdesi!

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin müjdesi!

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin müjdesi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü isabetli bir şekilde tahmin eden ünlü analist Dave the Wave, Twitter’da yeni analizini paylaştı. Detaylar haberimizde.

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin müjdesi!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüşle 19.000 doların altına geriledi. Lider kripto para birimi ağustos ayının en düşük seviyelerini kaydetti. Bu düşük seviyeler bazı yatırımcılar için alım fırsatı olarak görülüyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Federal Rezerv faiz kararını açıkladı. Sert tutum devam ediyor. Fed’in ABD’de enflasyonun %2’ye düşene kadar düzenli artırıma devam edeceği biliniyor. Kripto para piyasasında etkiler hissedilen bu sert politikalar Bitcoin’e giriş için uygun zemin oluşturmuş olabilir.

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü doğru tahmin eden ünlü analist Dave the Wave, 125 binden fazla takipçisi olan kişisel Twitter sayfasından yeni analizini paylaştı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analist, piyasa koşullarına rağmen BTC’nin hala “satın alma bölgesinde” olduğunu söylüyor.  Bitcoin’in alım bölgesinde geniş bir yan aralıkta olduğuna dikkat çeken Dave the Wave, Bitcoin’in satın alma fırsatı sunduğunu dile getirdi.

Bitcoin

 

“Satın alma bölgesinde genişleyen yanal menzil oluşumu görüyorum. Bu görmek istediğimiz bir durum.”

Analist ayrıca Bitcoin’in aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) yükselişe geçtiğini belirtiyor. MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve tüccarlar tarafından tahminlerde kullanılan bir gösterge.

Dave the Wave, ayakta kalan son Bitcoin modeli olarak değerlendirdiği logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modelinin de Bitcoin için uygun satın alma koşullarını gösterdiğini söyledi.

Bitcoin Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin müjdesi!

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 18.985 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 363 milyar dolara gerilerken dominasyon oranı ise %39,5 seviyesinde.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: