1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi

Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi

Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Haziran ayının ilk gününde 3 önemli kripto paranın fiyatlarındaki değişime göz atacağız. Bitcoin’deki düzeltmenin etkisi ile Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyatlarında da ciddi dalgalanmalar yaşandı.


Polygon (Matic)

Coinbase’de listelenmenin de etkisi ile Matic, belki de Bitcoin ve kripto para piyasalarının geneline hakim olan düzeltmeden en az etkilenen kripto para oldu. Polygon için nerdeyse kayıplarını telafi etti diyebiliriz. Aşağıdaki grafikte Matic fiyatları, Bollinger Bandları ve ADX verilerini görüyoruz.

Polkadot ve Ethereum classic Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi

Günlük fiyatlara göre Bollinger Band’ları oldukça genişledi ve yüksek volatiliteye işaret ediyor. Matic fiyatları BB’nin orta çizgisinin üstüne çıktı. ADX verileri ise trend değişimi hakkında net bir fikir vermiyor. Ancak yükselen trendin zayıfladığı yönde sinyaller alabiliriz.

Polkadot (DOT)

Polkadot 15 Mayıs’ta 49.69 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 22 dolar bandında işlem görüyor. Kripto para piyasalarında yaşanan krizin etkisi ile değerinin yarıdan fazlasını yitiren DOT, şu sıralar konsolidasyon sürecinde.

Lütfen Bkz: Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Aşağıdaki grafikte Polkadot günlük fiyatları, BB ve MACD grafiklerini birlikte görüyoruz. Matic’in aksine DOT fiyatlar BB aralığının alt yarısında yer alıyor. MACD değerlerinde bir dip belirginleşmeye başlıyor. MADC ve histogram değerlerinden hareketle DOT’taki düşüş trendinin sona ermek üzere olduğunu düşünebiliriz.

Polkadot ve Ethereum classic Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi

Ethereum Classic (ETC)

Yukarıdaki kripto paralar içerisinde Grayscale portföyünde yer alan tek kripto para Ethereum Classic. ETC, Mayıs ayının ilk yarısında mükemmel bir performans sergileyerek 6 Mayıs’ta 176 doları gördü ve tüm zamanların rekorunu kırdı. ETC, yazının kaleme alındığı saatte 65 doların üstünde işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte ETC günlük fiyatları, BB ve Stock RSI değerlerini birlikte görüyoruz. ETC, BB’nin üst yarısına çıkmak üzere. Yani 21 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin üzerine çıkmak üzere. Stock RSI değerleri ise yükselişini devam ettiriyor. ETC’de yatay da olsa yükselen bir trend belirginleşmeye başladı.

Polkadot ve Ethereum classic Matic, Polkadot ve Ethereum Classic fiyat analizi

ETC, 70 dolar seviyesinde bir direnç ile karşılaşabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.