1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Matic gündem: Matic coin Avustralya çıkartması ile yükseliş trendini devam ettirebilecek mi?

Matic gündem: Matic coin Avustralya çıkartması ile yükseliş trendini devam ettirebilecek mi?

Matic gündem: Matic coin Avustralya çıkartması ile yükseliş trendini devam ettirebilecek mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2 katman ölçeklendirme çözüm önerisi getiren Matic Avustralya merkezli kripto para borsasında listelenmeye başladı. Bu adım sayesinde Matic, yükseliş trendini devam ettirebilir mi?


Matic Avustralya çıkarması ile çıkış arıyor!

Matic Network, dApps (merkeziyetsiz uygulamalar) için 2 katman ölçeklendirme çözüm önerisi getiriyor. Bu sayede dApps’ler daha hızlı ve ölçeklendirilebilir hale geliyor. Matic Network Binance ve Coinbase gibi büyük kripto para borsaları tarafından destekleniyor.

Son günlerin popüler dApps’leri başında DeFi (merkeziyetsiz finans) uygulamaları geliyor. Matic bu platformlara da teknik destek sunuyor.

Matic Network takımına göre Matic, en hızlı gelişen dApps platformları arasında yer alıyor. Ayrıca Matic Network takımı blockchain teknolojisini gelişmesi ve adaptasyonu için 2 katman ölçeklendirme çözümlerine ihtiyaçları var.

Matic Network’ün ölçeklendirme alt yapısının sağlamlığına PoS tipi madenciliği katkısı büyük. Matic Network, şu ana kadar 50’den fazla dApps’e teknik destek sundu.

Uzman analist: “Bitcoin bu seviyeyi geçerse kimse tutamaz!”

Matic Network yazının kaleme alındığı saatte 2.6 cent’ten işlem görüyor. 100 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile Matic, CoinMarketCap sıralamasında 104’üncü sırada yer alıyor.

Matic token’ın toplam arz miktarı 10 milyar adet. Piyasada işlem gören Matic miktarı ise 3.77 milyar adet.

Matic 29 Nisan 2019 yılında beri CoinMarketCap’te listeleniyor. Matic fiyatları tüm zamanların rekorunu 21 Mayıs 2019’da, yani piyasaya sürülmesinden yaklaşık 1 ay sonra, 4.5  ile gördü.

Matic Avustralya Matic gündem: Matic coin Avustralya çıkartması ile yükseliş trendini devam ettirebilecek mi?Matic token fiyatları 1 Ağustos 2020’den sonra tekrardan prim yapmaya başladı. 1-15 Ağustos tarihleri arasında %50’lik değer artışı ile Matic fiyatları, 2 cent’ten 3 cent’e yükseldi. Ancak kripto para piyasalarındaki düzeltmeden Matic de olumsuz etkilendi ve fiyatlar 2.6 cent’e geriledi. Avustralya merkezli Swyftx borsasının Matic’i listelemeye başlamasının ardından trend yönünü tekrardan yukarı çevirdi.

Kaynak