1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MasterCard Bitcoin için harekete geçti!

MasterCard Bitcoin için harekete geçti!

MasterCard Bitcoin için harekete geçti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’nin ardından en büyük açılım MasterCard’tan geldi. Bitcoin ETF’ler kurumsal yatırımcıların adaptasyonuna hizmet ederken MasterCard da bireysel yatırımcıların Bitcoin adaptasyonuna hizmet ediyor.


MasterCard Bitcoin için harekete geçti!

Kredi kartları ve banka kartları her birimizin cüzdanında bulunuyor. Öyle ki kredi ve banka kartları üzerinden yapılan işlemler, nakit işlemleri kat ve kat aşıyor. MasterCard, ABD merkezli kripto para şirketi Bakkt ile anlaştı. MasterCard ile Bitcoin alım ve satımı işlemleri kolayca yapılabilecek. Ayrıca kripto para yatırımcıları hesaplarındaki Bitcoin’leri MasterCard üzerinden kolayca dolara çevirebilecek ve harcaya bilecek. Böylece Bitcoin’in reel ekonomide kullanımı artmış olacak.

MasterCard ayrıca Bitcoin yatırımcılarına yaptıkları harcamalara orantılı biçimde bonus ödemelerinde bulunacak. Bonus ödemeleri de Bitcoin üzerinden gerçekleştirilecek.

Bakkt’ın Bitcoin elektronik cüzdanları ile MasterCard entegre hale gelmesi yukarıda da belirtildiği üzere Bitcoin’in günlük ekonomik işlemlerde kullanımını arttırması bekleniyor. Böylece sürekli bir Bitcoin talebinin yaşanması bekleniyor.

Gün geçtikçe kripto para piyasaları finansal ve ekonomik piyasalarda bütünleşik hale geliyor. ETF’ler sayesinde Bitcoin artık dünyanın en büyük menkul kıymetler borsalarında işlem görüyor. Her geçen gün yeni Bitcoim türev ürünler piyasaya sürülüyor. Reel ekonomide ise Bitcoin ve kripto para üzerinden ödeme kabul eden işletmelerin sayısı artıyor. Kısaca dünya Bitcoin ve kripto paralara alışıyor ve Bitcoin’i kabulleniyor.

Bitcoin Pazar günü 60 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Piyasaların açılması ile Bitcoin tekrardan 62-63 bin dolar bandına yükseldi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Kaynak

İlgili!

Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?